Hamilton zmagal v Singapurju, ničla Vettla

Kategorija: Avtomoto Sun, 17 Sep 2017 16:14:00 +0200 Singapur - Britanec Lewis Hamilton je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Singapurju. Na 14. preizkušnji sezone je na nočni ulični dirki v Singapurju drugo mesto osvojil Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull), tretji je bil drugi Mercedesov voznik Finec Valtteri Bottas. Medtem ko je Hamilton s sedmo zmago v sezoni in skupno 60. v karieri naredil pomemben korak k naslovu prvaka, pa je dirko s popolno ničlo končal njegov najbližji zasledovalec Sebastian Vettel (Ferrari). Nemec je moral odstopiti po trojnem trčenju v prvem krogu, v katerega sta bila vpletena še njegov moštveni sotekmovalec Finec Kimi Räikkönen in drugi Red Bullov voznik Nizozemec Max Verstappen. Zaradi nesreče je moral posredovati tudi varnostni avto. V skupnem seštevku je Hamilton, ki je imel pred to preizkušnjo le tri točke naskoka, zdaj prednost pred Vettlom povečal ...

Kategorija: Avtomoto Sun, 17 Sep 2017 16:14:00 +0200 Singapur – Britanec Lewis Hamilton je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Singapurju. Na 14. preizkušnji sezone je na nočni ulični dirki v Singapurju drugo mesto osvojil Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull), tretji je bil drugi Mercedesov voznik Finec Valtteri Bottas. Medtem ko je Hamilton s sedmo zmago v sezoni in skupno 60. v karieri naredil pomemben korak k naslovu prvaka, pa je dirko s popolno ničlo končal njegov najbližji zasledovalec Sebastian Vettel (Ferrari). Nemec je moral odstopiti po trojnem trčenju v prvem krogu, v katerega sta bila vpletena še njegov moštveni sotekmovalec Finec Kimi Räikkönen in drugi Red Bullov voznik Nizozemec Max Verstappen. Zaradi nesreče je moral posredovati tudi varnostni avto. V skupnem seštevku je Hamilton, ki je imel pred to preizkušnjo le tri točke naskoka, zdaj prednost pred Vettlom povečal …