Hercogova preskočila prvo belgijsko oviro, zdaj jo čaka druga

Kategorija: Tenis Tue, 02 Jan 2018 14:10:00 +0100 Auckland - Edina slovenska teniška igralka, ki je ta čas uvrščena v elitni svetovni stoterici (drži jo povsem za rep), Polona Hercog, je z zmago vstopila v novo koledarsko leto. V uvodnem kolu turnirja WTA v novozelandskem Aucklandu je namreč po uri in 35 minutah razmeroma izenačene igre s 6:4 in 7:5 izločila tri leta mlajšo Belgijko Alison van Uytvanck, ki pa je rangirana višje - na 77. mestu na svetu. Za 26-letnico iz Kamnice pri Mariboru je Belgijka zelo hvaležna tekmica, saj jo je na hrbet spravila še tretjič v tretjem poskusu - po Marakešu leta 2014 in mastersu v Torontu leto dni pozneje. Tokrat se je izkazala z začetnim udarcem (78-odstotna uspešnost na prvi servis, sedem asov) in z boljšo realizacijo priložnosti za brejk - unovčila je namreč tri ...

Kategorija: Tenis Tue, 02 Jan 2018 14:10:00 +0100 Auckland – Edina slovenska teniška igralka, ki je ta čas uvrščena v elitni svetovni stoterici (drži jo povsem za rep), Polona Hercog, je z zmago vstopila v novo koledarsko leto. V uvodnem kolu turnirja WTA v novozelandskem Aucklandu je namreč po uri in 35 minutah razmeroma izenačene igre s 6:4 in 7:5 izločila tri leta mlajšo Belgijko Alison van Uytvanck, ki pa je rangirana višje – na 77. mestu na svetu. Za 26-letnico iz Kamnice pri Mariboru je Belgijka zelo hvaležna tekmica, saj jo je na hrbet spravila še tretjič v tretjem poskusu – po Marakešu leta 2014 in mastersu v Torontu leto dni pozneje. Tokrat se je izkazala z začetnim udarcem (78-odstotna uspešnost na prvi servis, sedem asov) in z boljšo realizacijo priložnosti za brejk – unovčila je namreč tri …