Janji Garnbret zlato in srebro na EP v Münchnu, Anže Peharc bronast

Kategorija: Drugi športi Sat, 19 Aug 2017 14:46:00 +0200 München - Slovenska športna plezalka Janja Garnbret je nova evropska prvakinja. Osemnajstletna Korošica je na evropskem prvenstvu v Münchnu, kjer se športni plezalci in športne plezalke merijo v balvanskem plezanju, osvojila zlato v kombinaciji, v balvanih pa je splezala do srebra. Uspeh Garnbretove je s tretjim mestom v balvanih dopolnil Anže Peharc. O nosilki zlate kolajne najboljše balvanske plezalke na stari celini je odločil superfinale. Slovenska tekmovalka je bila v današnjem finalu tekmovanja za evropsko prvenstvo na vrhu povsem izenačena s srbsko tekmovalko Stašo Gejo. Obe sta preplezali štiri finalne balvanske smeri v enakem številu poskusov. V superfinalnem medsebojnem obračunu v eni balvanski smeri je odločal le en gib, v katerem je bila za malenkost boljša srbska tekmovalka, ki je vzela zlato, svoje prvo na evropskih prvenstvih, najuspešnejši Slovenki pa je ...

Kategorija: Drugi športi Sat, 19 Aug 2017 14:46:00 +0200 München – Slovenska športna plezalka Janja Garnbret je nova evropska prvakinja. Osemnajstletna Korošica je na evropskem prvenstvu v Münchnu, kjer se športni plezalci in športne plezalke merijo v balvanskem plezanju, osvojila zlato v kombinaciji, v balvanih pa je splezala do srebra. Uspeh Garnbretove je s tretjim mestom v balvanih dopolnil Anže Peharc. O nosilki zlate kolajne najboljše balvanske plezalke na stari celini je odločil superfinale. Slovenska tekmovalka je bila v današnjem finalu tekmovanja za evropsko prvenstvo na vrhu povsem izenačena s srbsko tekmovalko Stašo Gejo. Obe sta preplezali štiri finalne balvanske smeri v enakem številu poskusov. V superfinalnem medsebojnem obračunu v eni balvanski smeri je odločal le en gib, v katerem je bila za malenkost boljša srbska tekmovalka, ki je vzela zlato, svoje prvo na evropskih prvenstvih, najuspešnejši Slovenki pa je …