Jerman v močni konkurenci do 6. mesta v italijanskem DP

Kategorija: Avtomoto Tue, 11 Oct 2016 20:31:00 +0200 Mugello - Najhitrejši slovenski motorist Marko Jerman (Maco, yamaha) se je minulo nedeljo v Mugellu udeležil italijanskega prvenstva v razredu superbike. Na prvi dirki, ki je minila v dežju, se je izkazal s šestim mestom, pri čemer je za domačim zmagovalcem Lorenzom Lanzijem (BMW) zaostal za nekaj več kot 23 sekund, na drugi, ki jo je dobil Michele Pirro (Ducati), italijanski dirkač iz motoGP, pa je na suhi progi zasedel 18. mesto. »V Mugellu sem bil sploh prvič in prepričal sem se, da je tamkajšnja steza tehnično zares izjemno zahtevna, toliko zahtevnejša zaradi zaprtih šikan. Zato potrebuješ veliko krogov, da jo usvojiš. Če povrhu še dežuje, kot je tokrat začelo pred prvo dirko, bi jih potreboval še več, mi pa smo imeli na voljo zgolj dva ogrevalna kroga!?« je bil neprijetno ...

Kategorija: Avtomoto Tue, 11 Oct 2016 20:31:00 +0200 Mugello – Najhitrejši slovenski motorist Marko Jerman (Maco, yamaha) se je minulo nedeljo v Mugellu udeležil italijanskega prvenstva v razredu superbike. Na prvi dirki, ki je minila v dežju, se je izkazal s šestim mestom, pri čemer je za domačim zmagovalcem Lorenzom Lanzijem (BMW) zaostal za nekaj več kot 23 sekund, na drugi, ki jo je dobil Michele Pirro (Ducati), italijanski dirkač iz motoGP, pa je na suhi progi zasedel 18. mesto. »V Mugellu sem bil sploh prvič in prepričal sem se, da je tamkajšnja steza tehnično zares izjemno zahtevna, toliko zahtevnejša zaradi zaprtih šikan. Zato potrebuješ veliko krogov, da jo usvojiš. Če povrhu še dežuje, kot je tokrat začelo pred prvo dirko, bi jih potreboval še več, mi pa smo imeli na voljo zgolj dva ogrevalna kroga!?« je bil neprijetno …