Katja Kadič vnovič blizu vrha

Kategorija: Drugi športi Sun, 25 Jun 2017 16:11:00 +0200 Navi Mumbai - V odsotnosti Janje Garnbret, ki se v miru pripravlja na skorajšnje evropsko prvenstvo v težavnosti, je na predzadnji balvanski preizkušnji svetovnega pokala v športnem plezanju slovensko zastavo ponovno nosila Katja Kadič, ki je s to sezono postala »polnopravna« članica svetovnega vrha v tej disciplini. Drugič zapored - po Vailu - se je namreč prebila v veliki finale šesterice, tam pa, enako kot pred dvema tednoma onstran »luže«, zasedla peto mesto. Da bo posegla visoko, je nakazala že v sobotnih kvalifikacijah, v katerih je premoč priznala zgolj vodilni v svetovnem pokalu, Britanki Shauni Coxsey, medtem ko je v polfinalu zasedla šesto mesto in za las ujela finale. Z novo vrhunsko uvrstitvijo, ki dokazuje, da Slovenija tudi na balvanih postaja svetovna velesila, se je v skupni razvrstitvi pred finalom v Nemčiji ...

Kategorija: Drugi športi Sun, 25 Jun 2017 16:11:00 +0200 Navi Mumbai – V odsotnosti Janje Garnbret, ki se v miru pripravlja na skorajšnje evropsko prvenstvo v težavnosti, je na predzadnji balvanski preizkušnji svetovnega pokala v športnem plezanju slovensko zastavo ponovno nosila Katja Kadič, ki je s to sezono postala »polnopravna« članica svetovnega vrha v tej disciplini. Drugič zapored – po Vailu – se je namreč prebila v veliki finale šesterice, tam pa, enako kot pred dvema tednoma onstran »luže«, zasedla peto mesto. Da bo posegla visoko, je nakazala že v sobotnih kvalifikacijah, v katerih je premoč priznala zgolj vodilni v svetovnem pokalu, Britanki Shauni Coxsey, medtem ko je v polfinalu zasedla šesto mesto in za las ujela finale. Z novo vrhunsko uvrstitvijo, ki dokazuje, da Slovenija tudi na balvanih postaja svetovna velesila, se je v skupni razvrstitvi pred finalom v Nemčiji …