Kauzer v polfinalu brezhiben in daleč najhitrejši

Kategorija: Drugi športi Fri, 29 Sep 2017 15:43:00 +0200 Pau - Slovenski kajakaš Peter Kauzer je v polfinalu svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Franciji potrdil, da sodi v najožji krog favoritov za odličja, saj je postavil najboljši čas in se prebil med deseterico finalistov, v kateri je mesto z osmim časom našel tudi debitant na preizkušnjah te ravni Martin Srabotnik. Oba sta s progo opravila brezhibno in brez dotikov, bila pa sta različno hitra. Prekaljeni 34-letni Hrastničan, dvakratni svetovni prvak in srebrni z lanskih olimpijskih iger v Riu, se je edini spustil pod mejo 90 sekund (89,28), prvega izzivalca, Francoza Borisa Neveuja, pa za seboj pustil za skoraj natanko štiri sekunde. Mladi, 21-letni Srabotnik je za reprezentančnim kolegom zaostal za 5,80 sekunde. Manj uspešen je bil na 21. mestu Žan Jakše, ki je bil za finale prepočasen za ...

Kategorija: Drugi športi Fri, 29 Sep 2017 15:43:00 +0200 Pau – Slovenski kajakaš Peter Kauzer je v polfinalu svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Franciji potrdil, da sodi v najožji krog favoritov za odličja, saj je postavil najboljši čas in se prebil med deseterico finalistov, v kateri je mesto z osmim časom našel tudi debitant na preizkušnjah te ravni Martin Srabotnik. Oba sta s progo opravila brezhibno in brez dotikov, bila pa sta različno hitra. Prekaljeni 34-letni Hrastničan, dvakratni svetovni prvak in srebrni z lanskih olimpijskih iger v Riu, se je edini spustil pod mejo 90 sekund (89,28), prvega izzivalca, Francoza Borisa Neveuja, pa za seboj pustil za skoraj natanko štiri sekunde. Mladi, 21-letni Srabotnik je za reprezentančnim kolegom zaostal za 5,80 sekunde. Manj uspešen je bil na 21. mestu Žan Jakše, ki je bil za finale prepočasen za …