Kavčič pokleknil pred nekdanjim osmim loparjem sveta

Kategorija: Tenis Sun, 08 Jan 2017 11:42:00 +0100 Bangkok - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je uspešno začel novo koledarsko leto, na challengerju z nagradnim skladom 50.000 ameriških dolarjev v Bangkoku je namreč pokleknil šele v finalu pred petim nosilcem, Srbom Jankom Tipsarevićem, ki trenutno resda zaseda 144. mesto na svetovni jakostni lestvici ATP, pred slabimi petimi leti pa je bil že osmi »lopar« sveta. Po dveh urah in šestih minutah dvoboja, ki je bil vmes zaradi dežja za dlje časa prekinjen, je 32-letni Srb zmagal s 6:3 in 7:6 (1). Tekmeca sta si nasproti stala tretjič (prvič po letu 2011), Tipsarević pa v medsebojnih obračunih ostaja še nepremagan. Tokrat je izkoristil vse tri priložnosti za odvzem nasprotnikovega začetnega udarca, medtem ko je bil Ljubljančan iz sedmih poskusov uspešen dvakrat. Na jutrišnji najnovejši jakostni razpredelnici ATP bo Kavčič pridobil ...

Kategorija: Tenis Sun, 08 Jan 2017 11:42:00 +0100 Bangkok – Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je uspešno začel novo koledarsko leto, na challengerju z nagradnim skladom 50.000 ameriških dolarjev v Bangkoku je namreč pokleknil šele v finalu pred petim nosilcem, Srbom Jankom Tipsarevićem, ki trenutno resda zaseda 144. mesto na svetovni jakostni lestvici ATP, pred slabimi petimi leti pa je bil že osmi »lopar« sveta. Po dveh urah in šestih minutah dvoboja, ki je bil vmes zaradi dežja za dlje časa prekinjen, je 32-letni Srb zmagal s 6:3 in 7:6 (1). Tekmeca sta si nasproti stala tretjič (prvič po letu 2011), Tipsarević pa v medsebojnih obračunih ostaja še nepremagan. Tokrat je izkoristil vse tri priložnosti za odvzem nasprotnikovega začetnega udarca, medtem ko je bil Ljubljančan iz sedmih poskusov uspešen dvakrat. Na jutrišnji najnovejši jakostni razpredelnici ATP bo Kavčič pridobil …