Kvalifikacije za SP: Slovencem spodrsnilo v Minsku

Kategorija: Košarka Mon, 26 Feb 2018 19:26:00 +0100 Minsk - Slovenska košarkarska reprezentanca je v okviru kvalifikacij za svetovno prvenstvo gostovala v Minsku in presenetljivo izgubila proti Belorusiji s 93:92. Tekma je bila vseh 40 minut zelo izenačena, v zadnji četrtini je dolgo bolje kazalo Slovencem, na koncu pa sta bila tragična junaka Jaka Blažič in Klemen Prepelič, ki sta igrala dobro, a je Blažič v zadnjih minutah zgrešil zicer, Prepelič pa prosti met za izenačenje tik pred koncem tekme.  Slovenija bo zapravljeno priložnost še dolgo obžalovala, saj si je večina reprezentanc pravila tolmačila narobe, v drugi del kvalifikacij se prenesejo vse osvojene točke in ne le točke proti reprezentancam, ki bodo napredovale v drugi del, zato bo poraz v Minsku evropske prvake lahko zelo drago stal. Uvrstitev v drugi del kvalifikacij si bodo Slovenci poizkušali zagotoviti z domačo ...

Kategorija: Košarka Mon, 26 Feb 2018 19:26:00 +0100 Minsk – Slovenska košarkarska reprezentanca je v okviru kvalifikacij za svetovno prvenstvo gostovala v Minsku in presenetljivo izgubila proti Belorusiji s 93:92. Tekma je bila vseh 40 minut zelo izenačena, v zadnji četrtini je dolgo bolje kazalo Slovencem, na koncu pa sta bila tragična junaka Jaka Blažič in Klemen Prepelič, ki sta igrala dobro, a je Blažič v zadnjih minutah zgrešil zicer, Prepelič pa prosti met za izenačenje tik pred koncem tekme.  Slovenija bo zapravljeno priložnost še dolgo obžalovala, saj si je večina reprezentanc pravila tolmačila narobe, v drugi del kvalifikacij se prenesejo vse osvojene točke in ne le točke proti reprezentancam, ki bodo napredovale v drugi del, zato bo poraz v Minsku evropske prvake lahko zelo drago stal. Uvrstitev v drugi del kvalifikacij si bodo Slovenci poizkušali zagotoviti z domačo …