Kwiatkowskemu klasika v San Sebastianu

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 29 Jul 2017 20:00:00 +0200 San Sebastian - Poljak Michal Kwiatkowski je zmagovalec enodnevne kolesarske dirke za točke svetovne serije v San Sebastianu. Drugo mesto je po 231 kilometrih tako kot lani osvojil Francoz Tony Gallopin, s tretjim mestom se je moral zadovoljiti lanski zmagovalec Nizozemec Bauke Mollema. Kmalu po prevoženih 200 kilometrih se je na čelu dirke znašel Italijan Gianni Moscon, sotekmovalec Kwiatkowskega pri ekipi Sky. Odločitev je padla na zadnjem vzponu dneva na Igeldo, ko se je izoblikoval krog favoritov za končno zmago. Kwiatkowski je v njem imel še Španca Mikela Lando, ki je tako kot na nedavno končani dirki po Franciji opravil dobro delo, v sprintu skupinice pa je bil najhitrejši Poljak. V sprint se je sicer vmešal še zmagovalec majske dirke po Italiji Nizozemec Tom Dumoulin, ki je bil na koncu četrti, peti ...

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 29 Jul 2017 20:00:00 +0200 San Sebastian – Poljak Michal Kwiatkowski je zmagovalec enodnevne kolesarske dirke za točke svetovne serije v San Sebastianu. Drugo mesto je po 231 kilometrih tako kot lani osvojil Francoz Tony Gallopin, s tretjim mestom se je moral zadovoljiti lanski zmagovalec Nizozemec Bauke Mollema. Kmalu po prevoženih 200 kilometrih se je na čelu dirke znašel Italijan Gianni Moscon, sotekmovalec Kwiatkowskega pri ekipi Sky. Odločitev je padla na zadnjem vzponu dneva na Igeldo, ko se je izoblikoval krog favoritov za končno zmago. Kwiatkowski je v njem imel še Španca Mikela Lando, ki je tako kot na nedavno končani dirki po Franciji opravil dobro delo, v sprintu skupinice pa je bil najhitrejši Poljak. V sprint se je sicer vmešal še zmagovalec majske dirke po Italiji Nizozemec Tom Dumoulin, ki je bil na koncu četrti, peti …