Lanišek tretjič do stopničk, zmaga Stochu

Norvežan Halvor Egner Granerud (311,4 točke) je zmagovalec prve posamične tekme smučarskih skakalcev za svetovni pokal v švicarskem Engelbergu. Drugi je bil Poljak Kamil Stoch (309,2), tretji pa najboljši Slovenec Anže Lanišek (302,7), ki je s tem tretjič stal na odru za zmagovalce.

Pred tem je 24-letni Domžalčan na stopničkah stal v minuli sezoni, ko je v Wisli osvojil drugo, v Ruki pa tretje mesto. Z ekipo je bil na odru za zmagovalce še štirikrat.

Štiriindvajsetletni Domžalčan še naprej kaže dobre nastope, po prvi seriji je za Granerudom in Stochom zaostajal le okoli enega metra, pred četrtim Markusom Eisenbichlerjem pa je imel natanko štiri metre prednosti. To prednost je v tesnem dvoboju z Nemcem uspel zadržati, v primerjavi z vodilnima pa je bil malenkost prekratek.

V sijajni formi vztraja 24-letni Granerud, ki je še četrtič zapovrstjo dobil tekmo svetovnega pokala. Pred tem je bil najboljši v Ruki in še dvakrat v Nižnjem Tagilu. Po srebru v Planici na posamični tekmi svetovnega prvenstva v poletih in zlatu z norveško ekipo je zdaj še povišal prednost v skupnem seštevku na 117 točk pred Eisenbichlerjem. Lanišek po prvi tekmi v Švici zaseda šesto mesto.

V finalu so nastopili še trije Slovenci. Bor Pavlovčič (284,3) je nadaljeval solidne skoke v svetovnem pokalu in se še drugič v karieri zavihtel v deseterico. Po prvi seriji je bil sedmi, preizkušnjo pa je končal na osmem mestu.

Peter Prevc (274,3) je v drugi seriji zadržal 14. mesto, kar je njegova druga najboljša uvrstitev v tej sezoni. Tilen Bartol (257,0) pa je z 21. mestom dosegel najboljšo. V drugo je napredoval za tri mesta.

Prekratki za točke svetovnega pokala so bili danes Domen Prevc, Rok Justin in Cene Prevc. Razočaral je predvsem slednji, ki je bil v petkovih kvalifikacijah zelo prepričljiv, dobro pa je skočil tudi v poskusni seriji. Tokrat je bil vsega 37. Njegov brat Domen je bil 32., Justin pa 35.

V nedeljo ob 16. uri bo na vrsti še druga posamična tekma v Engelbergu.