Lewis Hamilton zmagal v Spaju

Kategorija: Avtomoto Sun, 27 Aug 2017 15:43:00 +0200 Spa Francorchamps - Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) je zmagovalec 12. dirke sezone svetovnega prvenstva formule 1. Na preizkušnji v belgijskem Spa Francorchampsu je bil drugi vodilni v skupnem seštevku Nemec Sebastian Vettel (Ferrari), tretji pa Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull). Za Hamiltona, ki je v soboto z 68. najboljšim startnim položajem izenačil rekordni dosežek Michaela Schumacherja, je bila današnja zmaga na jubilejni 200. dirki v karieri peta v sezoni in skupno že 58. Z novimi 25 točkami je Britanec zmanjšal zaostanek za Vettlom v SP, Nemec ima na prvem mestu zdaj še sedem točk naskoka. Sezona se bo nadaljevala na še enem klasičnem prizorišču v italijanski Monzi že čez en teden.

Kategorija: Avtomoto Sun, 27 Aug 2017 15:43:00 +0200 Spa Francorchamps – Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) je zmagovalec 12. dirke sezone svetovnega prvenstva formule 1. Na preizkušnji v belgijskem Spa Francorchampsu je bil drugi vodilni v skupnem seštevku Nemec Sebastian Vettel (Ferrari), tretji pa Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull). Za Hamiltona, ki je v soboto z 68. najboljšim startnim položajem izenačil rekordni dosežek Michaela Schumacherja, je bila današnja zmaga na jubilejni 200. dirki v karieri peta v sezoni in skupno že 58. Z novimi 25 točkami je Britanec zmanjšal zaostanek za Vettlom v SP, Nemec ima na prvem mestu zdaj še sedem točk naskoka. Sezona se bo nadaljevala na še enem klasičnem prizorišču v italijanski Monzi že čez en teden.