Lorenzo brez rezultatskega zasuka, Marquez najhitrejši

Kategorija: Avtomoto Fri, 23 Sep 2016 14:24:00 +0200 Alcañiz - Do konca sezone svetovnega prvenstva v motociklizmu je še pet dirk, prva med njimi - velika nagrada Aragonije - že ta konec tedna. Branilec šampionske lovorike Jorge Lorenzo (yamaha) si pred domačim pragom obeta, da bo vendarle zasukal rezultatsko krivuljo navzgor, saj na že sedmih preizkušnjah zapovrstjo ni zmagal. Vendar pa steza Yamahinim motociklom pregovorno ne ustreza, čeravno je Lorenzo v minulih dveh sezonah na njej opravil s konkurenco. Današnji prvi trening se ni izšel po njegovih željah, saj je zasedel zgolj peto mesto, za najhitrejšim pa zaostal tri četrt sekunde. Pred njim so bili štirje vozniki s štirimi različnimi znamkami »konjičkov«, po dva Italijana in Španca. Najhitrejši čas kroga - 1:48,830 - je postavil vodilni v skupni razvrstitvi Marc Marquez (honda), ki mu je še najbolj za ovratnik ...

Kategorija: Avtomoto Fri, 23 Sep 2016 14:24:00 +0200 Alcañiz – Do konca sezone svetovnega prvenstva v motociklizmu je še pet dirk, prva med njimi – velika nagrada Aragonije – že ta konec tedna. Branilec šampionske lovorike Jorge Lorenzo (yamaha) si pred domačim pragom obeta, da bo vendarle zasukal rezultatsko krivuljo navzgor, saj na že sedmih preizkušnjah zapovrstjo ni zmagal. Vendar pa steza Yamahinim motociklom pregovorno ne ustreza, čeravno je Lorenzo v minulih dveh sezonah na njej opravil s konkurenco. Današnji prvi trening se ni izšel po njegovih željah, saj je zasedel zgolj peto mesto, za najhitrejšim pa zaostal tri četrt sekunde. Pred njim so bili štirje vozniki s štirimi različnimi znamkami »konjičkov«, po dva Italijana in Španca. Najhitrejši čas kroga – 1:48,830 – je postavil vodilni v skupni razvrstitvi Marc Marquez (honda), ki mu je še najbolj za ovratnik …