Mariborski šolar z mednarodnih iger s srebrom, ruške nogometašice z bronom

Z mednarodnih iger šolarjev v Kaunasu v Litvi se je konec tedna vrnila slovenska ekipa, ki so jo sestavljali mladi športniki iz Maribora, Velenja, Šentilja, Celja, Ruš, Slovenj Gradca, Raven na Koroškem, Pesnice in Gorij. Na igrah lahko sodelujejo otroci, stari od 12 do 15 let. Mladi športniki so se pomerili v osmih športih, ki jih je določil organizator: atletiki, judu, jadranju, plavanju, namiznem tenisu, košarki 3 na 3, nogometu in odbojki na plaži. Velika konkurenca Slovenski udeleženci so se na igrah v Litvi - prve so bile leta 1968 v Celju - za dosežke potegovali v konkurenci 1700 vrstnikov iz 36 držav. V mariborski odpravi so bili plavalci Rea Heler, Rok Goropevšek, Nika Fain, Vid Herodež (vodja ekipe Metka Sparavec), nogometaši Žiga Djurovič, Rene Vagner, Siniša Petrušić, Luka Filipović, Luka Fesel, Žan Levačič, Aljaž Eferl (vodja Damir Jurenec), atleti Vanesa Lobenwein, Jan Švajncer, Pia Gornik, Valentin Vidovič (vodja Matic Ogrizek), judoista Nikki Avdimetaj, Blaž Omeragić (vodja Darko Mušič). Poleg sta bila še Maja Bezjak iz Športne zveze Maribor, ki je bila vodja celotne ekipe osemnajstih športnikov s trenerji, in kot predstavnik mesta Maribor Gregor Žmak iz občinskega urada za šport. Izmed mariborskih šolarjev se je najbolj zadovoljen domov vrnil judoist Blaž Omeragić, ki je v kategoriji nad 81 kilogramov osvojil srebrno kolajno. Tudi drugi mariborski predstavniki so se dobro odrezali. Nogometaši so se uvrstili v četrtfinale, kjer so izgubili proti poznejšim finalistom turnirja, tako da so si delili peto do osmo mesto. Rok Goropevšek je v plavanju na 50 m prsno osvojil šesto mesto, Valentin Vidovič pa se je v teku na 400 m uvrstil v B-finale. Nove izkušnje Mednarodne igre šolarjev niso namenjene le pehanju za športnimi dosežki, ampak tudi druženju in prijateljevanju. Tako je bilo tudi v Kaunasu. "Mariborski šolarji so dostojno zastopali svoje mesto na tekmovališčih in zunaj njih. Organizacija iger je bila dobra. Gostitelji so poskrbeli, da so udeleženci

Z mednarodnih iger šolarjev v Kaunasu v Litvi se je konec tedna vrnila slovenska ekipa, ki so jo sestavljali mladi športniki iz Maribora, Velenja, Šentilja, Celja, Ruš, Slovenj Gradca, Raven na Koroškem, Pesnice in Gorij. Na igrah lahko sodelujejo otroci, stari od 12 do 15 let. Mladi športniki so se pomerili v osmih športih, ki jih je določil organizator: atletiki, judu, jadranju, plavanju, namiznem tenisu, košarki 3 na 3, nogometu in odbojki na plaži. Velika konkurenca Slovenski udeleženci so se na igrah v Litvi – prve so bile leta 1968 v Celju – za dosežke potegovali v konkurenci 1700 vrstnikov iz 36 držav. V mariborski odpravi so bili plavalci Rea Heler, Rok Goropevšek, Nika Fain, Vid Herodež (vodja ekipe Metka Sparavec), nogometaši Žiga Djurovič, Rene Vagner, Siniša Petrušić, Luka Filipović, Luka Fesel, Žan Levačič, Aljaž Eferl (vodja Damir Jurenec), atleti Vanesa Lobenwein, Jan Švajncer, Pia Gornik, Valentin Vidovič (vodja Matic Ogrizek), judoista Nikki Avdimetaj, Blaž Omeragić (vodja Darko Mušič). Poleg sta bila še Maja Bezjak iz Športne zveze Maribor, ki je bila vodja celotne ekipe osemnajstih športnikov s trenerji, in kot predstavnik mesta Maribor Gregor Žmak iz občinskega urada za šport. Izmed mariborskih šolarjev se je najbolj zadovoljen domov vrnil judoist Blaž Omeragić, ki je v kategoriji nad 81 kilogramov osvojil srebrno kolajno. Tudi drugi mariborski predstavniki so se dobro odrezali. Nogometaši so se uvrstili v četrtfinale, kjer so izgubili proti poznejšim finalistom turnirja, tako da so si delili peto do osmo mesto. Rok Goropevšek je v plavanju na 50 m prsno osvojil šesto mesto, Valentin Vidovič pa se je v teku na 400 m uvrstil v B-finale. Nove izkušnje Mednarodne igre šolarjev niso namenjene le pehanju za športnimi dosežki, ampak tudi druženju in prijateljevanju. Tako je bilo tudi v Kaunasu. “Mariborski šolarji so dostojno zastopali svoje mesto na tekmovališčih in zunaj njih. Organizacija iger je bila dobra. Gostitelji so poskrbeli, da so udeleženci