Marit Björgen in Sergej Ustjugov v Lahtiju do zlate kolajne

Kategorija: Zimski Sat, 25 Feb 2017 14:55:00 +0100 Lahti - Norveška smučarska tekačica Marit Björgen je na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Lahtiju osvojila zlato kolajno v skiatlonu (2 x 7,5 km). Finka Krista Pärmäkoski je na drugem mestu zaostala 4,8 sekunde, tretja je bila Švedinja Charlotte Kalla (+32,0). Slovenske barve je branila le Alenka Čebašek in bila 39. med 49 uvrščenimi (+4:30,0). Nekdanja slovenska olimpijka Barbara Jezeršek je za Avstralijo pritekla 24. mesto (+2:53,4). Rus Sergej Ustjugov je zmagal na moški tekmi svetovnega prvenstva v Lahtiju v skiatlonu (2 x 15 km). Drugi je bil Norvežan Martin Johnsrud Sundby z 6,7 sekunde zaostanka, tretji pa njegov rojak Finn Haagen Krogh (+31,8). Slovenija ni imela svojega predstavnika. Izidi, skiatlon (2 x 7,5 km), ženske: 1. Marit Björgen (Nor) ...

Kategorija: Zimski Sat, 25 Feb 2017 14:55:00 +0100 Lahti – Norveška smučarska tekačica Marit Björgen je na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Lahtiju osvojila zlato kolajno v skiatlonu (2 x 7,5 km). Finka Krista Pärmäkoski je na drugem mestu zaostala 4,8 sekunde, tretja je bila Švedinja Charlotte Kalla (+32,0). Slovenske barve je branila le Alenka Čebašek in bila 39. med 49 uvrščenimi (+4:30,0). Nekdanja slovenska olimpijka Barbara Jezeršek je za Avstralijo pritekla 24. mesto (+2:53,4). Rus Sergej Ustjugov je zmagal na moški tekmi svetovnega prvenstva v Lahtiju v skiatlonu (2 x 15 km). Drugi je bil Norvežan Martin Johnsrud Sundby z 6,7 sekunde zaostanka, tretji pa njegov rojak Finn Haagen Krogh (+31,8). Slovenija ni imela svojega predstavnika. Izidi, skiatlon (2 x 7,5 km), ženske: 1. Marit Björgen (Nor) …