Martina Ratej druga na diamantni ligi v Rabatu

Kategorija: Drugi športi Sun, 16 Jul 2017 21:55:00 +0200 Rabat - Slovenska rekorderka Martina Ratej je na atletski diamantni ligi v maroškem Rabatu v metu kopja zasedla drugo mesto. Z 62,46 metra je edina slovenska predstavnica na tekmi zaostala le za svetovno rekorderko in dvakratno olimpijsko zmagovalko Barboro Špotakovo s Češke (63,73 m) in si zagotovila nastop na finalu letošnje lige. Ratejeva je začela zelo neprepričljivo, s 55,41 m, takoj nato pa je že v drugi seriji vrgla 62,42 m in se prebila na drugo mesto takoj za Špotakovo. Ta je daljavo dneva zmogla že v svojem prvem poskusu. Ratejeva je nato vrgla 61,47 m, v četrti in peti seriji ni imela veljavnega dosežka, končala pa je s 60,07 m. "Z uvrstitvijo sem zelo zadovoljna, drugo mesto je odličen dosežen. Pričakovala pa sem večjo daljavo, toda tudi ostale tekmovalke niso zmogle ...

Kategorija: Drugi športi Sun, 16 Jul 2017 21:55:00 +0200 Rabat – Slovenska rekorderka Martina Ratej je na atletski diamantni ligi v maroškem Rabatu v metu kopja zasedla drugo mesto. Z 62,46 metra je edina slovenska predstavnica na tekmi zaostala le za svetovno rekorderko in dvakratno olimpijsko zmagovalko Barboro Špotakovo s Češke (63,73 m) in si zagotovila nastop na finalu letošnje lige. Ratejeva je začela zelo neprepričljivo, s 55,41 m, takoj nato pa je že v drugi seriji vrgla 62,42 m in se prebila na drugo mesto takoj za Špotakovo. Ta je daljavo dneva zmogla že v svojem prvem poskusu. Ratejeva je nato vrgla 61,47 m, v četrti in peti seriji ni imela veljavnega dosežka, končala pa je s 60,07 m. “Z uvrstitvijo sem zelo zadovoljna, drugo mesto je odličen dosežen. Pričakovala pa sem večjo daljavo, toda tudi ostale tekmovalke niso zmogle …