Mercedes na vrhu, tokrat z Bottasom

Kategorija: Avtomoto Sun, 30 Apr 2017 15:52:00 +0200 Soč - Finec Valtteri Bottas (Mercedes) je zmagovalec dirke za VN Rusije v Sočiju, četrte preizkušnje svetovnega prvenstva formule 1. Za svojo prvo zmago v karieri je premagal vodilnega v skupnem seštevku Nemca Sebastiana Vettla (Ferrari), tretji je bil drugi Ferrarijev voznik Finec Kimi Räikkönen. Bottas je tretji zmagovalec te sezone, dve dirki je dobil Vettel, eno pa svetovni podprvak, Bottasov moštveni sotekmovalec Britanec Lewis Hamilton, ki je današnjo dirko končal na četrtem mestu. V zgodovini formule 1 je Bottas 107. dirkač z vsaj eno zmago v tem tekmovanju. Po koncu dirke mu je čestital tudi ruski predsednik Vladimir Putin. Temelje zmage je postavi takoj na štartu, saj je švignil mimo obeh Ferrarijev in zatem zadržal prvo mesto vse do cilja. Skupno je na prvem mestu skupnega seštevka ostal Vettel, ki ima zdaj ...

Kategorija: Avtomoto Sun, 30 Apr 2017 15:52:00 +0200 Soč – Finec Valtteri Bottas (Mercedes) je zmagovalec dirke za VN Rusije v Sočiju, četrte preizkušnje svetovnega prvenstva formule 1. Za svojo prvo zmago v karieri je premagal vodilnega v skupnem seštevku Nemca Sebastiana Vettla (Ferrari), tretji je bil drugi Ferrarijev voznik Finec Kimi Räikkönen. Bottas je tretji zmagovalec te sezone, dve dirki je dobil Vettel, eno pa svetovni podprvak, Bottasov moštveni sotekmovalec Britanec Lewis Hamilton, ki je današnjo dirko končal na četrtem mestu. V zgodovini formule 1 je Bottas 107. dirkač z vsaj eno zmago v tem tekmovanju. Po koncu dirke mu je čestital tudi ruski predsednik Vladimir Putin. Temelje zmage je postavi takoj na štartu, saj je švignil mimo obeh Ferrarijev in zatem zadržal prvo mesto vse do cilja. Skupno je na prvem mestu skupnega seštevka ostal Vettel, ki ima zdaj …