Mlada slovenska judoistka na najvišji stopnički v Avstraliji

Na najmanjši celini Avstraliji v Perthu je potekalo odprto prvenstvo Oceanije v judu, na katerem je Kaja Kajzer stopila na najvišjo stopničko v kategorije do 57 kilogramov. Uspeh so z bronastimi kolajnami dopolnili Andreja Leški (do 63 kg), Adrian Gomboc (do 66 kg) in Martin Hojak (do 73kg).

Kajzerjeva je na celinskem prvenstvu Oceanije osvojila svojo prvo zlato kolajno na velikih tekmovanjih v članski kategoriji. V izločilnih dvobojih je s končnim prijemom v parterju najprej premagala Mongolko Ichinkhorloo Munkhtsedev, nato pa še Rusinjo Darijo Mežecko. V polfinalu je slavila nad Nemko Ines Beischmidt v podaljšku, kjer si je mesto v velikem finalu zagotovila z metom za ippon. Za zlato se je pomerila s Poljakinjo Julio Kowalczyk in jo premagala z dvema wazarijema.

V odprti moški kategoriji je za Slovenijo nastopil Vito Dragič. Bronasta kolajna se mu je izmuznila, ko si je Turk Cemal Erdogan priboril ippon in zmago v tretji minuti dvoboja. Dragič je končal tekmovanje na petem mestu kategorije nad 100 kilogramov.

Tretja predstavnica v ženski kategoriji je bila Anja Štangar, ki je svoje dvoboje v kategoriji do 52 kilogramov končala že v uvodnem dvoboju.