MSP: Meta Hrovat v slalomu tik pod odrom

Kategorija: Zimski Tue, 14 Mar 2017 14:23:00 +0100 Åre - Obetavna 19-letna slovenska alpska smučarka Meta Hrovat, članica ASK Kranjska Gora, se je na slalomu, ki je zapečatil ženski del mladinskega svetovnega prvenstva v Åreju, zavihtela tik pod zmagovalni oder, na nehvaležno četrto mesto, po prvi progi je bila peta. Za zmagovalko, 17-letno Švicarko Camille Rast, je zaostala devet desetink, na stopničkah sta se znašli še Kanadčanka Ali Nullmeyer, ki je zamudila pičlih devet stotink, in vodilna po polovici tekme, Avstrijka Chiara Mair. Izjemno vsestranska Hrovatova, ki se lahko pohvali tudi že z dvema svežnjema točk za svetovni pokal - tik pred novim letom je bila 28. v slalomu v Semmeringu, konec januarja pa 15. v veleslalomu v Kronplatzu -, se tako s prvenstva na Švedskem vrača s tremi uvrstitvami v najboljšo šesterico. Šesta je bila v superveleslalomu, najboljši ...

Kategorija: Zimski Tue, 14 Mar 2017 14:23:00 +0100 Åre – Obetavna 19-letna slovenska alpska smučarka Meta Hrovat, članica ASK Kranjska Gora, se je na slalomu, ki je zapečatil ženski del mladinskega svetovnega prvenstva v Åreju, zavihtela tik pod zmagovalni oder, na nehvaležno četrto mesto, po prvi progi je bila peta. Za zmagovalko, 17-letno Švicarko Camille Rast, je zaostala devet desetink, na stopničkah sta se znašli še Kanadčanka Ali Nullmeyer, ki je zamudila pičlih devet stotink, in vodilna po polovici tekme, Avstrijka Chiara Mair. Izjemno vsestranska Hrovatova, ki se lahko pohvali tudi že z dvema svežnjema točk za svetovni pokal – tik pred novim letom je bila 28. v slalomu v Semmeringu, konec januarja pa 15. v veleslalomu v Kronplatzu -, se tako s prvenstva na Švedskem vrača s tremi uvrstitvami v najboljšo šesterico. Šesta je bila v superveleslalomu, najboljši …