Na koncu vendarle porsche

Kategorija: Avtomoto Mon, 19 Jun 2017 15:00:00 +0200 V Le Mansu je konec tedna potekala verjetno najtežja vztrajnostna avtomobilska dirka na svetu – 24 ur Le Mansa. Vsi so pričakovali, da se bosta za absolutnega zmagovalca tudi letos potegovala le dva: Porsche in Toyota. A dvoboj za zmago je bil drugačen, saj sta se za porschejem 919 hybrid na 2. in 3 mesto uvrstili zasebni ekipi s prototipoma oreca 07-gibson, ki sta tekmovali celo v za razred manj zahtevni kategoriji. V Le Mans vsako leto sredi junija pride več kot 250.000 ljubiteljev avtomobilskega športa z vsega sveta. Ker ni zadostnih hotelskih zmogljivosti, ta množica prebiva v skoraj neskončnih šotorskih naseljih, ki so med dirko raztresena ob legendarni 13,6 km dolgi progi in njenih prav tako legendarnih 21 ovinkih. Tako ni nič nenavadnega, da ob skromnih šotorčkih sedijo resni ...

Kategorija: Avtomoto Mon, 19 Jun 2017 15:00:00 +0200 V Le Mansu je konec tedna potekala verjetno najtežja vztrajnostna avtomobilska dirka na svetu – 24 ur Le Mansa. Vsi so pričakovali, da se bosta za absolutnega zmagovalca tudi letos potegovala le dva: Porsche in Toyota. A dvoboj za zmago je bil drugačen, saj sta se za porschejem 919 hybrid na 2. in 3 mesto uvrstili zasebni ekipi s prototipoma oreca 07-gibson, ki sta tekmovali celo v za razred manj zahtevni kategoriji. V Le Mans vsako leto sredi junija pride več kot 250.000 ljubiteljev avtomobilskega športa z vsega sveta. Ker ni zadostnih hotelskih zmogljivosti, ta množica prebiva v skoraj neskončnih šotorskih naseljih, ki so med dirko raztresena ob legendarni 13,6 km dolgi progi in njenih prav tako legendarnih 21 ovinkih. Tako ni nič nenavadnega, da ob skromnih šotorčkih sedijo resni …