Nogometaši Olimpije so se po dolgem času veselili zmage

Nogometaši Olimpije so v prvi tekmi polfinala pokala Slovenije v Ljubljani premagali Maribor z 2:1 (0:0). Goste je v 48. minuti popeljal v vodstvo Dare Vršič, preobrat pa je ob koncu tekme zrežiral Hrvat Leon Benko. Prvič je zadel v 81., drugič pa v 85. minuti. Povratna tekma bo naslednjo sredo v Mariboru.

* Stadion Stožiče, gledalcev 4.200, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj), Skok (Kidričevo).
* Strelci: 0:1 Vršič (58.), 1:1 Benko (81.), 2:1 Benko (85.).
* Olimpija: Vodišek, Klinar, Bajrić, Jurčević (od 77. Štiglec), Mitrović, Zarifović, Kirm, Kapun, Wobay (od 63. Avramovski), Eleke, Benko.
* Maribor: Obradović, Palčič, Šuler, Defendi, Viler, Pihler, Vrhovec (od 66. Mertelj), Ogrinec (od 82. Novaković), Vršič (od 80. Bohar), Tavares.

Nogometaši Olimpije so se po dolgem času veselili zmage. In to ne kakršne koli, ampak zmage proti večnemu tekmecu iz Maribora. Res, da so zmago zabeležili v polfinalu pokala, da jih čez teden čaka povratni obračun na tekmečevem igrišču in da še zdaleč niso opravili želenega dela, toda za samozavest njihov uspeh pomeni ogromno. Novi trener Safet Hadžić je debitiral z uspehom, kar je za aktualne državne prvake najbolj pomembno, pa je dejstvo, da so prekinili negativen niz, v zadnjih šestih prvenstvenih tekmah državnega prvenstva niso namreč niti enkrat zmagali.

Ljubljančani so svoj ogromen motiv pokazali že v prvem polčasu. Imeli so več od igre, v taktičnem boju so si priigrali tudi prvo priložnost, v kateri je najprej rezervni mariborski vratar Matko Obradović obranil strel Denisa Klinar, nato pa še poskus Leona Benka. Na drugi strani je imel priložnost Luka Zahovič, tudi tokrat pa je bil zmagovalec dvoboja vratar, izkazal se je namreč Rok Vodišek.

V 48. minuti je sledil šok za domače navijače in tudi igralce, ki so spet pomislili, da se je vse obrnilo proti njim. Tekmec je povedel, Zahovič je lepo podal do Vršiča, strelsko zelo razpoložen nekdanji reprezentant pa je samo nadaljeval z doseganjem zadetkov, z diagonalnim strelom je premagal Vodiška. Marsikdo na stadionu je pomislil, še posebno po zamujeni priložnosti Zahoviča nekaj minut za golom, da se nadaljuje spomladanska kalvarija ljubljanskih nogometašev, ki pa se niso predali in vendarle dokazali, da znajo iztržiti tudi pozitiven rezultat.

Za to je zaslužen predvsem Benko. Najprej je v 81. minuti Obradoviča atraktivno premagal s “škarjicami”, štiri minute pozneje pa je z nekaj sreče izkoristil podajo Daniela Avramovskega z leve strani in premagal ne preveč zanesljivega mariborskega vratarja, ki je tako kot na prejšnjih tekmah pokala dobil priložnost, da zamenja v prvenstvu odličnega Jasmina Handanovića.

“Pri vodstvu 1:0 smo imeli lepo priložnost, da vodstvo povečamo. Nismo je izkoristili, tekmec je dobil energijo in prišel do zmage. Otežili smo se delo, na povratni tekmi pa bomo zagotovo takoj začeli loviti zaostanek,” je dejal trener Maribora Darko Milanič, ki ni bil videti pretirano zaskrbljen. Zagotovo pa slabše volje kot novinec na ljubljanski klopi Hadžič: “Nekaj takega smo potrebovali, to smo tudi pričakovali. Odločila je želja po zmagi.”