Okrog jezera Qinghai: Kump drugo etapo končal na drugem mestu

Kategorija: Kolesarstvo Mon, 18 Jul 2016 10:51:00 +0200 Peking - Slovenski kolesar Marko Kump (Lampre-Merida) je na drugi etapi dirke okrog jezera Qinghai osvojil drugo mesto. Kump je na 165-kilometrski progi od Xininga do Datonga zaostal le za Italijanom Jakubom Mareczkom (Wilier - Southeast), tretji je bil Avstralec Jesse Kerrison (State of Matter MAAP Racing). Novomeščan je bil v prvi etapi udeležen v množično nesrečo, ki jo je z nespametnim prečkanjem ceste povzročil eden izmed navijačev, in si v njej poškodoval gleženj, vendar pa ga je zdravniška služba pravočasno pripravila za etapo. V skupnem seštevku vodi Ukrajinec Vitalij Buts (Kolss BDC), ki ima dve sekundi prednosti pred današnjim zmagovalcem Jakubom Mareczkom in Kolumbijcem Miguelom Angelom Rubianom (China Continental Team of Gansu Bank).

Kategorija: Kolesarstvo Mon, 18 Jul 2016 10:51:00 +0200 Peking – Slovenski kolesar Marko Kump (Lampre-Merida) je na drugi etapi dirke okrog jezera Qinghai osvojil drugo mesto. Kump je na 165-kilometrski progi od Xininga do Datonga zaostal le za Italijanom Jakubom Mareczkom (Wilier – Southeast), tretji je bil Avstralec Jesse Kerrison (State of Matter MAAP Racing). Novomeščan je bil v prvi etapi udeležen v množično nesrečo, ki jo je z nespametnim prečkanjem ceste povzročil eden izmed navijačev, in si v njej poškodoval gleženj, vendar pa ga je zdravniška služba pravočasno pripravila za etapo. V skupnem seštevku vodi Ukrajinec Vitalij Buts (Kolss BDC), ki ima dve sekundi prednosti pred današnjim zmagovalcem Jakubom Mareczkom in Kolumbijcem Miguelom Angelom Rubianom (China Continental Team of Gansu Bank).