Padec Petra Prevca odnesel peto mesto

Kategorija: Zimski Sat, 27 Jan 2018 18:45:00 +0100 Zakopane - Slovenska reprezentanca je po velikem podvigu, moštvenem drugem mestu na nedavnem svetovnem prvenstvu v smučarskih poletih v Oberstdorfu, tudi na naslednjo postajo olimpijske sezone skakalnega svetovnega pokala v poljskih Zakopanah prišla optimistična in imela na dosegu roke končno peto mesto na ekipni tekmi, ki pa ga je odnesel padec našega zadnjega orla v finalu Petra Prevca. Potem ko je lepo doskočil pri nadvse spodobnih 133.5 metra (enako daljavo je vpisal tudi v prvi seriji), je izgubil ravnotežje in se znašel v snegu, k sreči pa jo je odnesel brez poškodb. Zaradi slabih sodniških ocen (od 11 do 11,5) je mimo Slovenije, ki se je tako morala zadovoljiti s šestim mestom, za pičle 1,4 točke švignila Japonska. Kljub padcu pa je bil najstarejši od bratov Prevc najuspešnejši slovenski zastopnik, saj ...

Kategorija: Zimski Sat, 27 Jan 2018 18:45:00 +0100 Zakopane – Slovenska reprezentanca je po velikem podvigu, moštvenem drugem mestu na nedavnem svetovnem prvenstvu v smučarskih poletih v Oberstdorfu, tudi na naslednjo postajo olimpijske sezone skakalnega svetovnega pokala v poljskih Zakopanah prišla optimistična in imela na dosegu roke končno peto mesto na ekipni tekmi, ki pa ga je odnesel padec našega zadnjega orla v finalu Petra Prevca. Potem ko je lepo doskočil pri nadvse spodobnih 133.5 metra (enako daljavo je vpisal tudi v prvi seriji), je izgubil ravnotežje in se znašel v snegu, k sreči pa jo je odnesel brez poškodb. Zaradi slabih sodniških ocen (od 11 do 11,5) je mimo Slovenije, ki se je tako morala zadovoljiti s šestim mestom, za pičle 1,4 točke švignila Japonska. Kljub padcu pa je bil najstarejši od bratov Prevc najuspešnejši slovenski zastopnik, saj …