Petkrat finale za slovenske mirnovodaše

Kategorija: Drugi športi Fri, 19 May 2017 23:05:00 +0200 Lizbona - Kajakaši in kanuisti na mirnih vodah so sezono svetovnega pokala odprli v portugalskem Montemor-o-Velhu, slovenska odprava pa si je uvodni dan zagotovila pet finalnih nastopov: Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman na 200 in 500 metrov, Jošt Zakrajšek pa na 1000 metrov. Četrtouvrščena z lanskih olimpijskih iger v Riu je morala na 500-metrski razdalji v kvalifikacijah premoč priznati zgolj Caitlin Ryan z Nove Zelandije, medtem ko je četrtouvrščena Ostermanova za mesto zgrešila neposredno uvrstitev v finale, ki pa ga je nato ujela prek polfinala. Obe Slovenki sta bili uspešni tudi na 200 metrih: Ponomarenkova je v svoji skupini zmagala, Ostermanova je bila tretja, obe sta se prebili v finale A. Zakrajšek je bil brez konkurence v svoji skupini na 1000 metrih, medtem ko bo Simon Blaževič, peti v predtekmovanju in ...

Kategorija: Drugi športi Fri, 19 May 2017 23:05:00 +0200 Lizbona – Kajakaši in kanuisti na mirnih vodah so sezono svetovnega pokala odprli v portugalskem Montemor-o-Velhu, slovenska odprava pa si je uvodni dan zagotovila pet finalnih nastopov: Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman na 200 in 500 metrov, Jošt Zakrajšek pa na 1000 metrov. Četrtouvrščena z lanskih olimpijskih iger v Riu je morala na 500-metrski razdalji v kvalifikacijah premoč priznati zgolj Caitlin Ryan z Nove Zelandije, medtem ko je četrtouvrščena Ostermanova za mesto zgrešila neposredno uvrstitev v finale, ki pa ga je nato ujela prek polfinala. Obe Slovenki sta bili uspešni tudi na 200 metrih: Ponomarenkova je v svoji skupini zmagala, Ostermanova je bila tretja, obe sta se prebili v finale A. Zakrajšek je bil brez konkurence v svoji skupini na 1000 metrih, medtem ko bo Simon Blaževič, peti v predtekmovanju in …