Shiffrinova z najboljšim izhodiščem za napad, v finalu Zlate lisice tri Slovenke

Američanka Mikaela Shiffrin je dosegla najhitrejši čas prve vožnje veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Mariboru. Druga je Italijanka Sofia Goggia (+0,07), tretja Francozinja Tessa Worley (+0,20). V finalu bodo nastopile tri Slovenke: Ana Drev s šestim, Ilka Štuhec s 13. izhodiščem in Tina Robnik, ki je vpisala 27. čas.

Najhitrejše so bile tekmovalke, ki so bile v ospredju na startu.

Prva Slovenka od šestih na startu Zlate lisice Drevova, ki brani lansko drugo mesto, je s startno številko 15 odlično opravila nalogo. V cilj je prišla z zaostankom 54 stotink sekunde za takrat šesti čas, ki ga je ubranila do konca.

Na startu je bilo šest Slovenk. Štuhčeva, nosila je številko 31, se je prav tako zelo odločno pognala na strmino ter bila 13., za vodilno je zaostala 1,04 sekunde. V finalu bo nastopila tudi Robnikova, ki je današnji drugi nastop ujela s 27. časom (+2,02).

Katarina Lavtar je bila na 41. mestu (+2,81) prepočasna za finale, Meta Hrovat je odstopila. Na startu je bila Tina Maze, ki prav tako ni končala prve vožnje. Mazejeva je nastopila na svoji zadnji tekmi v karieri.