Po prvi vožnji v Adelbodnu v vodstvu Kristoffersen

Po prvi vožnji petega slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v sezoni v Adelbodnu vodi Norvežan Henrik Kristoffersen, ki ima 38 stotink sekunde prednosti pred Italijanom Manfredom Moelggom, tretji pa je Nemec Felix Neureuther, ki zaostaja že 1,27 sekunde. V finalu bo kot 23. prvič v letošnji sezoni nastopil tudi Slovenec Štefan Hadalin. Po prvi današnji slalomski preizkušnji v Adelbodnu sta bila težkih razmerah, na progi je bila megla, razred zase Kristoffersen in zmagovalec zadnjega slaloma na Sljemenu Moellg, saj tretjeuvrščeni Neureuther na tretjem mestu za drugouvrščenim Italijanom zaostaja že 89 stotink, desetouvrščeni Francoz Alexis Pinturault pa recimo za prvouvrščenim Norvežanom zaostaja kar 2,64 sekunde. EPA Na prvi progi se je dobro znašel tudi Hadalin, ki je s startno številko 50 v cilj prišel kot 23. Takšna je bila njegova uvrstitev tudi ob koncu prve vožnje, njegov zaostanek za Kristoffersenom pa je 3,55 sekunde. Za Hadalina je bila to prva uvrstitev v finalno slalomsko vožnjo v letošnji sezoni. Žan Kranjec, ki je na zadnjem slalomu v letu 2016 v Madoni di Campiglio osvojil tri točke, je tokrat ostal brez finalne vožnje, saj je z zaostankom 4,70 sekunde tekmo končal na 39. mestu.Šport