Po Sloveniji: Mezgec v drugo prehiter za konkurenco (VIDEO)

Kategorija: Kolesarstvo Fri, 16 Jun 2017 15:18:00 +0200 Ljubljana - Potem ko je ob včerajšnjem uvodu med Koprom in Kočevjem že mešal štrene pri vrhu in ciljno črto prečkal kot tretji, se je domači šprinterski as Luka Mezgec, član avstralskega moštva Orica-Scott, na današnji drugi etapi kolesarske dirke Po Sloveniji, ki je udeležence vodila po 169,9 kilometra dolgi progi s štartom in ciljem v Ljubljani, dočakal svoj trenutek in si na Slovenski cesti pred Namo visoko dvignjenih rok pokoril vso konkurenco. Zanj je bila to prva letošnja zmaga in devetnajsta v karieri. Etapo je sicer zaznamovala sedmerica ubežnikov, med njimi je bil tudi Gorazd Per (Adria Mobil), ki si je nabrala tudi do petminutno prednost. Skupina se je redčila, naposled je v begu ostala »štiriperesna deteljica« s Perom, ki je dobil leteči cilj v Grosupljem, a jo je glavnina ...

Kategorija: Kolesarstvo Fri, 16 Jun 2017 15:18:00 +0200 Ljubljana – Potem ko je ob včerajšnjem uvodu med Koprom in Kočevjem že mešal štrene pri vrhu in ciljno črto prečkal kot tretji, se je domači šprinterski as Luka Mezgec, član avstralskega moštva Orica-Scott, na današnji drugi etapi kolesarske dirke Po Sloveniji, ki je udeležence vodila po 169,9 kilometra dolgi progi s štartom in ciljem v Ljubljani, dočakal svoj trenutek in si na Slovenski cesti pred Namo visoko dvignjenih rok pokoril vso konkurenco. Zanj je bila to prva letošnja zmaga in devetnajsta v karieri. Etapo je sicer zaznamovala sedmerica ubežnikov, med njimi je bil tudi Gorazd Per (Adria Mobil), ki si je nabrala tudi do petminutno prednost. Skupina se je redčila, naposled je v begu ostala »štiriperesna deteljica« s Perom, ki je dobil leteči cilj v Grosupljem, a jo je glavnina …