Ponomarenko Janićeva tudi v drugo v deseterici

Kategorija: OI 2016 Thu, 18 Aug 2016 15:24:00 +0200 Rio de Janeiro − Slovenska šprinterka na mirnih vodah, kajakašica Špela Ponomarenko Janić, je oba svoja olimpijska nastopa v Riu končala v elitni deseterici. Potem ko so se ji na 200-metrski rezdalji celo le za las izmuznile stopničke in je končala na še vedno odličnem, toda nehvaležnem četrtem mestu, je danes tekmovala še v finalu B na 500 metrov in zasedla drugo mesto, skupno je to zadostovalo za deseto mesto. Znova je slabše startala in bila po polovici proge šele sedma, nato pa − že videno − odlično pritisnila na plin in precej napredovala. S tem je kajakašica Žusterne sklenila svoj program na tokratnih olimpijskih igrah. Prekaljena 34-letna Primorka, ki je v polfinalu najboljšo osmerico zgrešila za eno mesto, je v finalu B s časom 1:57,541 zaostala zgolj za Rusinjo Jeleno ...

Kategorija: OI 2016 Thu, 18 Aug 2016 15:24:00 +0200 Rio de Janeiro − Slovenska šprinterka na mirnih vodah, kajakašica Špela Ponomarenko Janić, je oba svoja olimpijska nastopa v Riu končala v elitni deseterici. Potem ko so se ji na 200-metrski rezdalji celo le za las izmuznile stopničke in je končala na še vedno odličnem, toda nehvaležnem četrtem mestu, je danes tekmovala še v finalu B na 500 metrov in zasedla drugo mesto, skupno je to zadostovalo za deseto mesto. Znova je slabše startala in bila po polovici proge šele sedma, nato pa − že videno − odlično pritisnila na plin in precej napredovala. S tem je kajakašica Žusterne sklenila svoj program na tokratnih olimpijskih igrah. Prekaljena 34-letna Primorka, ki je v polfinalu najboljšo osmerico zgrešila za eno mesto, je v finalu B s časom 1:57,541 zaostala zgolj za Rusinjo Jeleno …