Preminil bronasti smukač David Poisson

Kategorija: Zimski Mon, 13 Nov 2017 21:11:00 +0100 Calgary - Smučarski svet je pretresen nad smrtjo 35-letnega Francoza Davida Poissona, specialista za hitre discipline in dobitnika bronaste kolajne s svetovnega prvenstva. Tragično se je ponesrečil na treningu v kanadski Nakiski, so sporočili s Francoske smučarske zveze. »David je tragično danes preminil po hudem padcu med treningom smuka v Nakiski,« so zapisali in svojcem pokojnega nesrečnika izrekli globoko sožalje. Zgodilo se je 16 let po smrti superveleslalomske svetovne prvakinje Regine Cavagnoud in osem let po odhodu deskarske olimpijske zmagovalke Karine Ruby, dve izjemnih francoskih športnic. Poisson je največje uspehe dosegal v kraljevski disciplini, v smuku. V svetovnem pokalu je enkrat stal na zmagovalnem odru, predlanskega decembra je bil v Santa Caterini tretji (še desetkrat je končal v deseterici), specializiral pa se je za velika tekmovanja, na svetovnem prvenstvu leta 2013 ...

Kategorija: Zimski Mon, 13 Nov 2017 21:11:00 +0100 Calgary – Smučarski svet je pretresen nad smrtjo 35-letnega Francoza Davida Poissona, specialista za hitre discipline in dobitnika bronaste kolajne s svetovnega prvenstva. Tragično se je ponesrečil na treningu v kanadski Nakiski, so sporočili s Francoske smučarske zveze. »David je tragično danes preminil po hudem padcu med treningom smuka v Nakiski,« so zapisali in svojcem pokojnega nesrečnika izrekli globoko sožalje. Zgodilo se je 16 let po smrti superveleslalomske svetovne prvakinje Regine Cavagnoud in osem let po odhodu deskarske olimpijske zmagovalke Karine Ruby, dve izjemnih francoskih športnic. Poisson je največje uspehe dosegal v kraljevski disciplini, v smuku. V svetovnem pokalu je enkrat stal na zmagovalnem odru, predlanskega decembra je bil v Santa Caterini tretji (še desetkrat je končal v deseterici), specializiral pa se je za velika tekmovanja, na svetovnem prvenstvu leta 2013 …