Pri odkritju minule sezone Force Indii predstavili dirkalnik

Kategorija: Avtomoto Wed, 22 Feb 2017 17:30:00 +0100 Silverstone - Po izjemno uspešni minuli sezoni, ki jo je v konstruktorski razvrstitvi končala na odličnem četrtem mestu (višje v zgodovini še ni bila) zgolj za »sveto trojico« Mercedes-Red Bull-Ferrari, so pri ekipi svetovnega prvenstva formule ena, Force Indii, danes v Silverstonu uradno odkrili nov bolid za prihajajoče tekmovalno leto. VJM10, ki ga bo še naprej poganjal Mercedesov motor, se od predhodnika razlikuje po spremenjenem nosu in pokrovu motorja. Prva testiranja moštvo čakajo v Barceloni v ponedeljek, mesec dni pred avstralskim začetkom tekmovalne sezone. Vodja ekipe Vijay Mallya, indijski poslovnež in politik, po fantastični sezoni, v kateri sta se Force Indiina dirkača Sergio Perez in Nico Hülkenberg (sezono sta končala na sedmem oziroma devetem mestu) skupno dvakrat povzpela celo na zmagovalni oder, svari pred previsokimi pričakovanji: »Obljuba, da bomo ponovili lanske ...

Kategorija: Avtomoto Wed, 22 Feb 2017 17:30:00 +0100 Silverstone – Po izjemno uspešni minuli sezoni, ki jo je v konstruktorski razvrstitvi končala na odličnem četrtem mestu (višje v zgodovini še ni bila) zgolj za »sveto trojico« Mercedes-Red Bull-Ferrari, so pri ekipi svetovnega prvenstva formule ena, Force Indii, danes v Silverstonu uradno odkrili nov bolid za prihajajoče tekmovalno leto. VJM10, ki ga bo še naprej poganjal Mercedesov motor, se od predhodnika razlikuje po spremenjenem nosu in pokrovu motorja. Prva testiranja moštvo čakajo v Barceloni v ponedeljek, mesec dni pred avstralskim začetkom tekmovalne sezone. Vodja ekipe Vijay Mallya, indijski poslovnež in politik, po fantastični sezoni, v kateri sta se Force Indiina dirkača Sergio Perez in Nico Hülkenberg (sezono sta končala na sedmem oziroma devetem mestu) skupno dvakrat povzpela celo na zmagovalni oder, svari pred previsokimi pričakovanji: »Obljuba, da bomo ponovili lanske …