Žbogar v Riu Sloveniji priboril že tretjo olimpijsko kolajno

Slovenski jadralec Vasilij Žbogar je na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru v razredu finn osvojil srebrno medaljo. To je tretja olimpijska kolajna 40-letnega Izolana, dve je osvojil v razredu laser; drugi je bil v Pekingu 2008, tretji pa v Atenah 2004. Olimpijski prvak je postal Britanec Giles Scott, bron je osvojil Američan Caleb Paine.

V regati za medalje je bil najhitrejši Američan Caleb Paine, Žbogar je prišel v cilj kot šesti. V ženskem razredu 470 sta Tina Mrak in Veronika Macarol po protestu Japonk Ai Kondo Yoshida in Miho Yoshioka s tretjega mesta nazadovali na sedmo pred današnjo zadnjo regato.

Na vodi se je dobro odrezala kajakašica na mirnih vodah Špela Ponomarenko, ki je na 200-metrski razdalji osvojila četrto mesto. Štirinajst mest slabše je pristala metalka kopja Martina Ratej. Se je pa v finale uspelo prebiti Tini Šutej pri skoku s palico. S skokom 4,55 metra si je priborila finalni nastop, ki bo na sporedu v noči na soboto.