Senzacija: brez zmage Tima Gajserja na DP

Kategorija: Avtomoto Sun, 18 Sep 2016 20:20:00 +0200 Šentvid pri Stični - Šesta dirka AMZS državnega prvenstva v motokrosu je postregla z dirkami polnih presenečenj in preobratov. Tako v kraljevi kategoriji MX Open ni zmagal svetovni prvak Tim Gajser, ampak Peter Irt. Dež je otežil razmere na na sicer odlično pripravljeni stezi v Dolini pod Kalom, na kateri je kar 8000 obiskovalcev v fantastičnem vzdušju pozdravilo novega svetovnega prvaka razreda MXGP. Gajser je takoj po štartu povedel in suvereno vodil, toda le dva kroga pred koncem izteka uradnega časa prve vožnje mu je tehnična okvara na motociklu preprečila, da bi prišel do maksimalnega izkupička točk. V drugo je Gajser z novim agregatom v motociklu odpeljal popolno dirko in z veliko prednostjo zmagal, vmes pa nekajkrat pozdravil navdušeno publiko, ki je z ovacijami odgovarjala na vsak njegov 'whip' med skokom. Gajser ...

Kategorija: Avtomoto Sun, 18 Sep 2016 20:20:00 +0200 Šentvid pri Stični – Šesta dirka AMZS državnega prvenstva v motokrosu je postregla z dirkami polnih presenečenj in preobratov. Tako v kraljevi kategoriji MX Open ni zmagal svetovni prvak Tim Gajser, ampak Peter Irt. Dež je otežil razmere na na sicer odlično pripravljeni stezi v Dolini pod Kalom, na kateri je kar 8000 obiskovalcev v fantastičnem vzdušju pozdravilo novega svetovnega prvaka razreda MXGP. Gajser je takoj po štartu povedel in suvereno vodil, toda le dva kroga pred koncem izteka uradnega časa prve vožnje mu je tehnična okvara na motociklu preprečila, da bi prišel do maksimalnega izkupička točk. V drugo je Gajser z novim agregatom v motociklu odpeljal popolno dirko in z veliko prednostjo zmagal, vmes pa nekajkrat pozdravil navdušeno publiko, ki je z ovacijami odgovarjala na vsak njegov ‘whip’ med skokom. Gajser …