Serena spet št. 2

Kategorija: Tenis Mon, 20 Mar 2017 10:51:00 +0100 Ljubljana - Ker ameriška teniška igralka Serena Williams na mastersu v Indian Wellsu zaradi poškodbe kolena, zaradi katere bo manjkala tudi v Miamiju, ni branila lanskega finala, je morala mesto vodilne na svetovni jakostni lestvici WTA vnovič prepustiti Nemki Angelique Kerber, ki je s prestola sestopila po prvem turnirju velike četverice v sezoni, odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu, na katerem si je konkurenco pokorila ravno Serena. V ženski elitni deseterici je bilo še nekaj prepiha, a ne drastičnega, dve mesti je izgubila le po novem osmouvrščena Poljakinja Agnieszka Radwanska. Najvišje uvrščena Slovenka ostaja Tamara Zidanšek na 142. mestu. Med moškimi v vodstvu ostaja Škot Andy Murray, največji skok - za štiri mesta - pa se je z zmago v Indian Wellsu posrečil švicarskemu veteranu Rogerju Federerju, ki je zdaj šesti. Enajst ...

Kategorija: Tenis Mon, 20 Mar 2017 10:51:00 +0100 Ljubljana – Ker ameriška teniška igralka Serena Williams na mastersu v Indian Wellsu zaradi poškodbe kolena, zaradi katere bo manjkala tudi v Miamiju, ni branila lanskega finala, je morala mesto vodilne na svetovni jakostni lestvici WTA vnovič prepustiti Nemki Angelique Kerber, ki je s prestola sestopila po prvem turnirju velike četverice v sezoni, odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu, na katerem si je konkurenco pokorila ravno Serena. V ženski elitni deseterici je bilo še nekaj prepiha, a ne drastičnega, dve mesti je izgubila le po novem osmouvrščena Poljakinja Agnieszka Radwanska. Najvišje uvrščena Slovenka ostaja Tamara Zidanšek na 142. mestu. Med moškimi v vodstvu ostaja Škot Andy Murray, največji skok – za štiri mesta – pa se je z zmago v Indian Wellsu posrečil švicarskemu veteranu Rogerju Federerju, ki je zdaj šesti. Enajst …