Slovenija se brez zmage poslavlja od Pariza

Kategorija: Hokej Mon, 15 May 2017 22:25:00 +0200 Pariz - Slovenski hokejisti se sklonjenih glav odpravljajo nazaj v domovino, tudi na zadnji tekmi na svetovnem prvenstvu v Parizu so ostali praznih rok. Tokrat so bili s 4:1 boljši domačini, ki so vse naredili v drugi tretjini z dvema hitrima zadetkoma, ki sta pokopala rise. Varovanci Nika Zupančiča so močneje pritisnili le v zadnjih desetih minutah, a razen po samostojni akciji Jana Muršaka niso našli poti do mreže. Pred Slovenijo je obdobje, ko bo potrebno razmisliti, kako naprej. Očitno je obstanek v elitni diviziji vendarle prevelik zalogaj, a to generacijo čaka (vsaj) še en vrhunec - nov nastop na olimpijskih igrah prihodnje leto, kjer bodo morala biti razmerja moči v reprezentanci precej bolj jasna, če risi želijo priti vsaj blizu podvigu iz Sočija.  Napoved tekme Zgodbi slovenske in francoske reprezentance na svetovnem ...

Kategorija: Hokej Mon, 15 May 2017 22:25:00 +0200 Pariz – Slovenski hokejisti se sklonjenih glav odpravljajo nazaj v domovino, tudi na zadnji tekmi na svetovnem prvenstvu v Parizu so ostali praznih rok. Tokrat so bili s 4:1 boljši domačini, ki so vse naredili v drugi tretjini z dvema hitrima zadetkoma, ki sta pokopala rise. Varovanci Nika Zupančiča so močneje pritisnili le v zadnjih desetih minutah, a razen po samostojni akciji Jana Muršaka niso našli poti do mreže. Pred Slovenijo je obdobje, ko bo potrebno razmisliti, kako naprej. Očitno je obstanek v elitni diviziji vendarle prevelik zalogaj, a to generacijo čaka (vsaj) še en vrhunec – nov nastop na olimpijskih igrah prihodnje leto, kjer bodo morala biti razmerja moči v reprezentanci precej bolj jasna, če risi želijo priti vsaj blizu podvigu iz Sočija.  Napoved tekme Zgodbi slovenske in francoske reprezentance na svetovnem …