Anamarija Lampič in Eva Urevc bronasti na ekipni tekmi na SP v Oberstdorfu

Najboljša slovenska športnica lanskega leta Anamarija Lampič in Eva Urevc sta v finalu ekipne tekme v smučarskem teku na svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu osvojili bronasto medaljo. Zmagali sta Švedinji Maja Dahlqvist in Jonna Sundling, drugi sta bili Švicarki Nadine Fähndrich in Laurien van der Graaff (+0,95), Slovenki sta zaostali 3,46 sekunde.

Lampičeva, ki je že pred SP osvojila mali kristalni globus za zmage v sprintih svetovnega pokala sezone, je v četrtek prišla do brona v posamičnem sprintu, na ekipnem pa je bila že srebrna s Katjo Višnar na SP pred dvema letoma v Seefeldu. Obenem je bila to že peta slovenska medalja na letošnjem SP v Nemčiji.

Slovenska smučarska tekača Janez Lampič in Vili Črv sta ostala brez finala po desetem mestu v svoji kvalifikacijski skupini.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti