Kamerun in Burkina Faso prva polfinalista afriškega prvenstva

Nogometaši Kameruna in Burkine Faso so polfinalisti afriškega nogometnega prvenstva, ki ga gosti prav Kamerun. Gostitelji so v prvem četrtfinalu v Douali premagali Gambijo z 2:0. V večerni tekmi v Garoui pa je podprvak iz leta 2013 Burkina Faso z 1:0 premagala Tunizijo, ki je afriško prvenstvo dobila leta 2004.

Kamerunci, ki so se v osmini finala mučili z zdesetkanimi debitanti s Komorov, so bili tokrat boljši tekmec od Gambijcev, ki so pred tem ob svojem prvem nastopu na afriškem zaključnem turnirju izločili Gvinejo in kot 150. reprezentanca sveta na turnirju doživljali svojo nogometno pravljico.

Afriški prvaki iz let 1984, 1988, 2000, 2002 in 2017 so povedli v 50. minuti z golom Karla Tokoja Ekambija, napadalec Lyona pa je nato sedem minut pozneje še podvojil vodstvo. Tako je zdaj pri petih golih in je drugi najboljši strelec prvenstva za soigralcem Vincentom Aboubakarjem, ki je zadel šestkrat.

Burkina Faso pa je imela precej dela s Tunizijo. Odločilni gol je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa po lepi samostojni akciji dosegel 19-letni nogometaš Lorienta Dango Outtara. Prav on pa je v končnici otežil delo svojim soigralcem, saj je moral po grobem prekršku v 83. minuti z igrišča in sledilo je nevarnih 10 minut.

V prvem delu je edino pravo priložnost za Tunizijo zapravil nogometaš St. Etienna Vahbi Hazri. V drugem delu je bila Burkina Faso izredno dobro postavljena v obrambi.

Zadnja polfinalista bosta znana v nedeljo. Ob 16.00 bo dvoboj Egipta s superzvezdnikom Mohamedom Salahom in Maroka. Ob 20.00 bo na sporedu še zadnji Senegala in Ekvatorialne Gvineje. Obe tekmi bosta v Yaoundeju.

Polfinalni tekmi bosta 2. in 3. februarja, tekma za tretje mesto in finale pa bosta 6. februarja.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti