Spal ponoči in čez dan, zvečer pa zablestel

Kategorija: Slovenija Thu, 15 Feb 2018 20:30:00 +0100 Pjongčang – Valentinovo, leta 2009 v Koreji, si je biatlonec Jakov Fak posebej zapomnil. Takrat je osvojil svojo prvo kolajno na svetovnem prvenstvu, čez devet let in natanko en dan pa je dočakal novo veliko zgodbo. V sanjski predstavi na 20 km, v najdaljši posamični biatlonski disciplini, je osvojil srebrno kolajno, prvo za Slovenijo na teh olimpijskih igrah. Boljši od njega je bil le Norvežan Johannes Thingnes Bø.Ko bi se tudi bežni spremljevalci biatlonskega športa ozrli k včerajšnjem odru za najboljše tri, bi tam opazili vsaj dva znana obraza – našega junaka in omenjenega Norvežana. Če bi avstrijskega biatlonca Dominika Landertingerja, pred štirimi leti v Sočiju srebrnega, zamenjal Martin Fourcade, potem bi bili na stopničkah dejansko najboljši trije biatlonci sedanjega časa. A Tirolec si je svoje mesto v izbrani družbi ...

Kategorija: Slovenija Thu, 15 Feb 2018 20:30:00 +0100 Pjongčang – Valentinovo, leta 2009 v Koreji, si je biatlonec Jakov Fak posebej zapomnil. Takrat je osvojil svojo prvo kolajno na svetovnem prvenstvu, čez devet let in natanko en dan pa je dočakal novo veliko zgodbo. V sanjski predstavi na 20 km, v najdaljši posamični biatlonski disciplini, je osvojil srebrno kolajno, prvo za Slovenijo na teh olimpijskih igrah. Boljši od njega je bil le Norvežan Johannes Thingnes Bø.Ko bi se tudi bežni spremljevalci biatlonskega športa ozrli k včerajšnjem odru za najboljše tri, bi tam opazili vsaj dva znana obraza – našega junaka in omenjenega Norvežana. Če bi avstrijskega biatlonca Dominika Landertingerja, pred štirimi leti v Sočiju srebrnega, zamenjal Martin Fourcade, potem bi bili na stopničkah dejansko najboljši trije biatlonci sedanjega časa. A Tirolec si je svoje mesto v izbrani družbi …