Šved Anderson na invalidskem vozičku čez 92 km na Wings for Life

Šved Aron Anderson je zmagovalec četrtega dobrodelnega teka Wings for Life, rekordnih 92,14 km pa je zmogel na invalidskem vozičku v Dubaju. Med tekači je bil sicer najboljši Poljak Bartosz Olszewski 88,06 km, ki je tekel v Milanu. V Sloveniji je slavil Rus Ivan Motorin z 62,13 km.

Poljakinja Dominika Stelmach je slavila med tekačicami, tekla je v Santiago de Chile in se ustavila pri 68,21 km.

V Sloveniji je najdlje vztrajal Rus Ivan Motorin, lanski zmagovalec teka v Rusiji, ki je zmogel 62,13 kilometrov. Najboljši slovenski triatlonec David Pleše je dolgo vodil, po težavah s krči pa ni več mogel slediti Rusu. Pleše, zmagovalec prvega teka leta 2014, je odtekel 60,42 km. V ženski konkurenci je slavila mlada, 19-letna Eva Zorman s 40,11 kilometri.

Teka se je znova udeležil tudi slovenski predsednik Borut Pahor, odtekel je 20,48 km.

V Ljubljani na Kongresnem trgu je sicer startalo 3373 tekačev.

Wings for Life World Run je globalni tek edinstvenega formata. Ob natanko isti uri je na več lokacijah po vsem svetu startalo več kot 150 tisoč tekačev in teklo za tiste, ki tega ne morejo početi zaradi svoje invalidnosti. Tekmovanje se od drugih loči tudi po tem, da udeleženci ne tečejo proti ciljni črti, temveč jih lovi zasledovalno vozilo, ki je na vseh lokacijah startalo istočasno.