Petri Vlhovi zgodovinska prva zlata olimpijska medalja v alpskem smučanju za Slovaško, Slokarjeva peta, Bucikova 11.

Petra Vlhova iz Slovaške je nova olimpijska prvakinja v slalomu. Srebro je osvojila Avstrijka Katharina Liensberger, Wendy Holdener iz Švice bronasto. Najboljša Slovenka Andreja Slokar je za kolajno zaostala zgolj desetinko sekunde na petem mestu. Druga slovenska finalistka Ana Bucik je bila 11.

Vlhova je na zimskih igrah na smučišču v Yanqingu na Kitajskem spisala zgodovino. Osvojila je prvo olimpijsko kolajno v alpskem smučanju za Slovaško.

Slovenki Meta Hrovat in Neja Dvornik sta odstopili v prvi vožnji.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti