Tina Trstenjak evropska prvakinja, Roku Drakšiču slovenski dvoboj za bron

Kategorija: Drugi športi Fri, 22 Apr 2016 18:04:00 +0200 Kazan - V dvorani Tatneft, ki gosti letošnje evropsko prvenstvo v judu, je bila danes - kar zadeva Slovence - v središču pozornosti Tina Trstenjak. Ne zaman: najboljša judoistka na svetu v kategoriji do 63 kilogramov se je namreč ovenčala z naslovom evropske prvakinje, potem ko je v finalu odpravila še Avstrijko Kathrin Unterwurzacher, nekdanjo šampionko stare celine do 23 let. Zdaj 25-letna Slovenka v medsebojnih obračunih vodi s 3:2 v zmagah. Članica celjskega Sankakuja je tako v svojo vitrino postavila še četrto odličje z evropskih prvenstev: pred tremi leti je bila v Budimpešti tretja, nato dvakrat zapored (v Montpellieru in Bakuju) druga, letos pa je upravičila vlogo favoritinje z zlatom. Tina je bila v uvodnem krogu prosta, v drugem pa je vlogo favoritinje potrdila proti Franciski Szabo s prepričljivo zmago ...

Kategorija: Drugi športi Fri, 22 Apr 2016 18:04:00 +0200 Kazan – V dvorani Tatneft, ki gosti letošnje evropsko prvenstvo v judu, je bila danes – kar zadeva Slovence – v središču pozornosti Tina Trstenjak. Ne zaman: najboljša judoistka na svetu v kategoriji do 63 kilogramov se je namreč ovenčala z naslovom evropske prvakinje, potem ko je v finalu odpravila še Avstrijko Kathrin Unterwurzacher, nekdanjo šampionko stare celine do 23 let. Zdaj 25-letna Slovenka v medsebojnih obračunih vodi s 3:2 v zmagah. Članica celjskega Sankakuja je tako v svojo vitrino postavila še četrto odličje z evropskih prvenstev: pred tremi leti je bila v Budimpešti tretja, nato dvakrat zapored (v Montpellieru in Bakuju) druga, letos pa je upravičila vlogo favoritinje z zlatom. Tina je bila v uvodnem krogu prosta, v drugem pa je vlogo favoritinje potrdila proti Franciski Szabo s prepričljivo zmago …