Tine Urnaut: Vsa Poljska je bila proti nam, mi pa smo zmagali

Slovenski odbojkarji so se nocoj po gladki zmagi 3:0 proti domačinom Poljakom prebili v četrtfinale evropskega prvenstva. Zmagali so pred več kot 13.000 gledalci v Krakovu. Kdo bo zmagovalec, ni bilo vprašanje niti trenutek. Pri Slovencih je tokrat delovalo vse, gostitelji niti enkrat niso bili nevarni, vodili so le na začetku prvega niza. V četrtfinalu se bo Slovenija v četrtek pomerila z Rusijo, s katero je igrala že v predtekmovalni skupini, po izenačenih nizih je pred štirimi dnevi klonila z 0:3. Naši reprezentanti so danes odigrali eno najboljših tekem in zasluženo s 3:0 (25:21, 25:21, 25:19) premagali gostitelje prvenstva. Slovenci so tekmo proti reprezentanci, ki se lahko pohvali, da je v preteklosti osvojila evropsko in svetovno prvenstvo in zmagala tudi na olimpijskih igrah, začeli hrabro in odločno. Šesterka Urnaut, Gasparini, Šket, Pajenk, Kozamernik in Vinčić - v igro je kot prosti igralec vstopal Toman - igrala zanesljivo, a si tu in tam privoščila kakšno napako, ki so jo tekmeci kaznovali. Poljaki so si pred drugim tehničnim odmorom priigrali tri točke prednosti, toda po dobrem sprejemu in odličnih napadih je našim fantom do drugega tehničnega odmora uspel preobrat z vodstvom 16:15. V nadaljevanju je bila igra izenačena, ekipi sta se menjavali v vodstvu, v ključnih trenutkih, pri rezultatu 21:20 za Poljake, so Slovenci dosegli pet točk zapored za zmago v nizu 25:21. ​Tudi v drugem nizu je naša reprezentanca igrala zanesljivo in točke dosegala po izdelanih napadih. Ko je povedla 15:11, je s selektor poljske izbrane vrste posegel po menjavah igralcev in poteza se mu je obrestovala, saj so Poljaki z delnim rezultatom 4:0 izničili prednost Slovencev. V nadaljevanju so naši fantje spet ujeli ritem igre, opazna je bila želja po zmagi, tudi borbenost je bila na visoki ravni. Začetni udarci so postali nerešljiva uganka za poljske odbojkarje. Prednost Slovencev je po vodstvu 18:15 narasla na štiri točke (20:16), nato celo na pet (23:18) in pot do zmage v drugem

Slovenski odbojkarji so se nocoj po gladki zmagi 3:0 proti domačinom Poljakom prebili v četrtfinale evropskega prvenstva. Zmagali so pred več kot 13.000 gledalci v Krakovu. Kdo bo zmagovalec, ni bilo vprašanje niti trenutek. Pri Slovencih je tokrat delovalo vse, gostitelji niti enkrat niso bili nevarni, vodili so le na začetku prvega niza. V četrtfinalu se bo Slovenija v četrtek pomerila z Rusijo, s katero je igrala že v predtekmovalni skupini, po izenačenih nizih je pred štirimi dnevi klonila z 0:3. Naši reprezentanti so danes odigrali eno najboljših tekem in zasluženo s 3:0 (25:21, 25:21, 25:19) premagali gostitelje prvenstva. Slovenci so tekmo proti reprezentanci, ki se lahko pohvali, da je v preteklosti osvojila evropsko in svetovno prvenstvo in zmagala tudi na olimpijskih igrah, začeli hrabro in odločno. Šesterka Urnaut, Gasparini, Šket, Pajenk, Kozamernik in Vinčić – v igro je kot prosti igralec vstopal Toman – igrala zanesljivo, a si tu in tam privoščila kakšno napako, ki so jo tekmeci kaznovali. Poljaki so si pred drugim tehničnim odmorom priigrali tri točke prednosti, toda po dobrem sprejemu in odličnih napadih je našim fantom do drugega tehničnega odmora uspel preobrat z vodstvom 16:15. V nadaljevanju je bila igra izenačena, ekipi sta se menjavali v vodstvu, v ključnih trenutkih, pri rezultatu 21:20 za Poljake, so Slovenci dosegli pet točk zapored za zmago v nizu 25:21. ​Tudi v drugem nizu je naša reprezentanca igrala zanesljivo in točke dosegala po izdelanih napadih. Ko je povedla 15:11, je s selektor poljske izbrane vrste posegel po menjavah igralcev in poteza se mu je obrestovala, saj so Poljaki z delnim rezultatom 4:0 izničili prednost Slovencev. V nadaljevanju so naši fantje spet ujeli ritem igre, opazna je bila želja po zmagi, tudi borbenost je bila na visoki ravni. Začetni udarci so postali nerešljiva uganka za poljske odbojkarje. Prednost Slovencev je po vodstvu 18:15 narasla na štiri točke (20:16), nato celo na pet (23:18) in pot do zmage v drugem