Tour: Roglič danes četrti, Mollema zmagovalec

Kategorija: Kolesarstvo Sun, 16 Jul 2017 18:55:00 +0200 Clermont-Ferrand - Slovenski kolesar Primož Roglič je odigral eno vodilnih vlog v 15. etapi dirke po Franciji. Večji del etape je vozil povsem v ospredju, na koncu pa je zasedel četrto mesto, s katerim je izenačil najboljšo slovensko uvrstitev na najslavnejši dirki, ki jo leta 2002 zabeležil zdajšnji slovenski selektor Andrej Hamuptman. S samostojnim pobegom je 189,5 kilometra dolgo etapo dobil Nizozemec Bauke Mollema (Trek Segafredo), ki je v cilj prišel nekaj sekund pred skupino štirih zasledovalcev. Drugo mesto je zasedel Italijan Diego Ulissi, tretje pa Francoz Tony Gallopin. Organizatorji so očitno zadeli z načrtovanjem trase za letošnjo dirko. Etape so zanimive, čeprav ne potekajo v Pirenejih in Alpah, pa strežejo z zanimivimi dogodki. Po 14. je nepričakovano prišlo do spremembe v skupnem vodstvu, rumeno majico je moral Fabio Aru vrniti Chrisu ...

Kategorija: Kolesarstvo Sun, 16 Jul 2017 18:55:00 +0200 Clermont-Ferrand – Slovenski kolesar Primož Roglič je odigral eno vodilnih vlog v 15. etapi dirke po Franciji. Večji del etape je vozil povsem v ospredju, na koncu pa je zasedel četrto mesto, s katerim je izenačil najboljšo slovensko uvrstitev na najslavnejši dirki, ki jo leta 2002 zabeležil zdajšnji slovenski selektor Andrej Hamuptman. S samostojnim pobegom je 189,5 kilometra dolgo etapo dobil Nizozemec Bauke Mollema (Trek Segafredo), ki je v cilj prišel nekaj sekund pred skupino štirih zasledovalcev. Drugo mesto je zasedel Italijan Diego Ulissi, tretje pa Francoz Tony Gallopin. Organizatorji so očitno zadeli z načrtovanjem trase za letošnjo dirko. Etape so zanimive, čeprav ne potekajo v Pirenejih in Alpah, pa strežejo z zanimivimi dogodki. Po 14. je nepričakovano prišlo do spremembe v skupnem vodstvu, rumeno majico je moral Fabio Aru vrniti Chrisu …