V polfinalu poslastici Švedska – Finska in Kanada – Rusija

Kategorija: Hokej Thu, 18 May 2017 22:34:00 +0200 Pariz - Ruska hokejska reprezentanca je na vsakem prvenstvu strah in trepet nasprotnikov, tokrat so sanje o medalji že v četrtfinalu razblinili Čehom. Zbornaja komanda bo v polfinalu igrala z zmagovalcem večernega dvoboja med Kanado in Nemčijo. ZDA so dokaj presenetljivo že v četrtfinalu položile orožje, boljša je bila lanska finalistka Finska z 2:0.  Zelo zanimivi sta bili tudi večerni tekmi. Favorizirana Švedska je imela obilico dela z borbenimi Švicarji, Švedi so sicer povedli, a so Švicarji tudi z nekaj sreče po strelu Haasa prišli do izenačenja. V drugi tretjini so bili Švedi zelo nevarni, a so šele v 34. minuti prišli do zadetka, ki jih je popeljal v vodstvo. Nekajkrat se je izkazal izkušeni Henrik Lundqvist v švedskih vratih, po 40 minutah igre je bil 2:1. Švicarji so na začetku zadnje ...

Kategorija: Hokej Thu, 18 May 2017 22:34:00 +0200 Pariz – Ruska hokejska reprezentanca je na vsakem prvenstvu strah in trepet nasprotnikov, tokrat so sanje o medalji že v četrtfinalu razblinili Čehom. Zbornaja komanda bo v polfinalu igrala z zmagovalcem večernega dvoboja med Kanado in Nemčijo. ZDA so dokaj presenetljivo že v četrtfinalu položile orožje, boljša je bila lanska finalistka Finska z 2:0.  Zelo zanimivi sta bili tudi večerni tekmi. Favorizirana Švedska je imela obilico dela z borbenimi Švicarji, Švedi so sicer povedli, a so Švicarji tudi z nekaj sreče po strelu Haasa prišli do izenačenja. V drugi tretjini so bili Švedi zelo nevarni, a so šele v 34. minuti prišli do zadetka, ki jih je popeljal v vodstvo. Nekajkrat se je izkazal izkušeni Henrik Lundqvist v švedskih vratih, po 40 minutah igre je bil 2:1. Švicarji so na začetku zadnje …