Van Niekerk v Velenju na 100 m pod 10 sekundami

Kategorija: Drugi športi Tue, 20 Jun 2017 22:07:00 +0200 Velenje - Južnoafričan Wayde van Niekerk, svetovni rekorder, olimpijski in svetovni prvak na 400 m, je na 22. mednarodnem atletskem mitingu v Velenju v teku na 100 m tekel rekord stadiona in se spustil pod mejo desetih sekund (9,94). Olimpijska prvakinja Sandra Perković iz Hrvaške je disk vrgla 69,58 m, kar je drugi izid sezone, prvega pa ima v lasti sama. Slovenska rekorderka Martina Ratej je bila druga v metu kopja (61,14 m), pred njo je bila le lastnica izida sezone na svetu Turkinja Eda Tugsuz, ki je slavila s 63,93 m. Povsem blizu normi za svetovno prvenstvo avgusta v Londonu (52,10) sta bili prvouvrščeni obetavni slovenski atletinji Anita Horvat, ki je zmagala na 400 m (52,18), ter drugouvrščena Agata Zupin (52,29). Robert Renner je s 5,50 m delil prvo mesto v ...

Kategorija: Drugi športi Tue, 20 Jun 2017 22:07:00 +0200 Velenje – Južnoafričan Wayde van Niekerk, svetovni rekorder, olimpijski in svetovni prvak na 400 m, je na 22. mednarodnem atletskem mitingu v Velenju v teku na 100 m tekel rekord stadiona in se spustil pod mejo desetih sekund (9,94). Olimpijska prvakinja Sandra Perković iz Hrvaške je disk vrgla 69,58 m, kar je drugi izid sezone, prvega pa ima v lasti sama. Slovenska rekorderka Martina Ratej je bila druga v metu kopja (61,14 m), pred njo je bila le lastnica izida sezone na svetu Turkinja Eda Tugsuz, ki je slavila s 63,93 m. Povsem blizu normi za svetovno prvenstvo avgusta v Londonu (52,10) sta bili prvouvrščeni obetavni slovenski atletinji Anita Horvat, ki je zmagala na 400 m (52,18), ter drugouvrščena Agata Zupin (52,29). Robert Renner je s 5,50 m delil prvo mesto v …