Vlhova najhitrejša na prvi progi, v finalu bo tudi Meta Hrovat, ki je na 14. mestu

Slovakinja Petra Vlhova je bila najhitrejša v prvi vožnji slaloma za svetovni pokal alpskih smučark na zagrebškem Sljemenu. Vodilni v seštevku zime sta se najbolj približali Avstrijka Katharina Liensberger (+0,32) na drugem in Švicarka Michelle Gisin (+0,38) na tretjem mestu. V finalu bo tudi Slovenka Meta Hrovat, ki je na 14. mestu (+2,40).

Vlhova je v Zagrebu prvič slavila pred natanko enim letom, nato pa dobila še naslednje štiri slalome, tudi uvodna dva v sezoni 2020/21 v Leviju. Na Semmeringu na zadnji ženski tekmi leta 2020 prvič ni bila na slalomskih stopničkah po 395 dnevih.

Zelo blizu najhitrejšim trem je danes Američanka Mikaela Shiffrin, štirikratna zmagovalka slalomov na Sljemenu za vodilno zaostaja 42 stotink sekunde. Švicarka Wendy Holdener na petem mestu zaostaja že 1,47 sekunde.

V prvi petnajsterici najhitrejših je tudi Hrovatova, ki je lahko znova zadovoljna. Na progo Crveni spust se je podala s številko 25, uspešno pobirala vse luknje ter za vodilno zaostala 2,40 sekunde za 14. izhodišče. Gorenjke do konca prve vožnje ni prehitela nobena od tekmovalk. Dvaindvajsetletnica si 14. čas deli s Švedinjo Emelie Wikström.

Prvi slovenski ženski nastop pri številki 20 pa se ni razpletel po pričakovanjih. Ana Bucik po Semmeringu, kjer je bila 31., na drugem slalomu po vrsti ne bo nastopila v finalu. Po spodbudnih vmesnih časih, na podlagi katerih bi se uvrstila v drugo vožnjo, je Goričanka padla na ciljni strmini, vrglo jo je iz ravnotežja, drsela je po strmini in vmes še s telesom udarila v količek.

Neja Dvornik je bila prepočasna za še en nastop (43. mesto; +4,83). Tudi Andreji Slokar (+3,93) se ni uspelo prebiti v finale, čeprav je bila s številko 53 blizu nove senzacije. Od finala sta jo na 31. mestu ločili dve desetinki sekunde.

Ajdovka se je na Semmeringu s številko 56 presenetljivo prebila v finale, v katerem pa je odstopila.

Sljeme gosti prvi preizkušnji svetovnega pokala v alpskem smučanju leta 2021. V sredo bo sledila še moška slalomska tekma.