Vujović: “Tekma je bila slaba, a smo zmagali”

"Velika stvar je tako za igralce kot za selektorja, ko ekipa ne igra dobro, pa zmaga. Nismo igrali dobro, a smo se vseh 60 minut borili," je po tekmi dogajanje na igrišču komentiral slovenski selektor Veselin Vujović. Njegovi rokometaši so na svetovnem prvenstvu v Franciji vknjižili drugo zmago, tokrat proti Islandiji, ko so bili boljši z 26:25. Selektor je komentiral tudi svojo odločitev, ko je po uspešnem prvem polčasu zamenjal domala celo postavo in na igrišču poslal fante, ki do takrat niso igrali. Prvi del so Slovenci sicer dobili s tremi goli prednosti (11:8), a so jo v prvih dveh minutah nadaljevanja že skoraj vso zapravili. "Vedel sem, da bodo Islandci pritisnili. Morali so nekaj spremeniti. Gaber in Zarabec bi težko zdržala naporen ritem skozi celo tekmo. Zato sem se odločil za majhno tveganje. Če ne bi zaupal Blagotinšku in Henigmanu, zakaj sem ju potem pripeljal na svetovno prvenstvo? Na žalost sta naredila nekaj napak, ki jih tudi sicer pogosto naredita. Sedaj, ko smo tekmo dobili, je o teh napakah lahko govoriti. Lahko pa bi nas stale zmage." Borut Mačkovšek je odigral sijajen prvi polčas, v nadaljevanju pa ni več stopil na igrišče. Vujović je komentiral tudi to svojo potezo. "Mačkovšek je odigral odličen prvi polčas, to je jasno. Ko sem v igro poslal Henigmana in ko so nas Islandci ujeli, sem se odločil za preverjeno varianto dveh nižjih rokometašev (Bezjaka in Zarabca op.p.), ki ne izgubljata žog in imata nadzor nad potekom tekme. Marko Bezjak je s svojo igro dokazal, da je to bila prava odločitev. Tudi Zarabec je ob koncu tekme ukradel odločilno žogo. Vsaj v tem segmentu sem zadel, čeprav je bilo veliko stvari, ko sem grešil. Upam, da bo na naslednjih tekmah nekaj več prostora za dvig forme tudi Blagotinšku, Henigmanu, Kastelicu in ostalim fantom, ki jih vse potrebujemo. Ko bomo imeli 16 najbolje pripravljenih igralcev, takrat lahko računamo na dober rezultat na tem svetovnem prvenstvu." Neposrečena je bila tudi kombinacija s sedmimi igralci v polju

“Velika stvar je tako za igralce kot za selektorja, ko ekipa ne igra dobro, pa zmaga. Nismo igrali dobro, a smo se vseh 60 minut borili,” je po tekmi dogajanje na igrišču komentiral slovenski selektor Veselin Vujović. Njegovi rokometaši so na svetovnem prvenstvu v Franciji vknjižili drugo zmago, tokrat proti Islandiji, ko so bili boljši z 26:25. Selektor je komentiral tudi svojo odločitev, ko je po uspešnem prvem polčasu zamenjal domala celo postavo in na igrišču poslal fante, ki do takrat niso igrali. Prvi del so Slovenci sicer dobili s tremi goli prednosti (11:8), a so jo v prvih dveh minutah nadaljevanja že skoraj vso zapravili. “Vedel sem, da bodo Islandci pritisnili. Morali so nekaj spremeniti. Gaber in Zarabec bi težko zdržala naporen ritem skozi celo tekmo. Zato sem se odločil za majhno tveganje. Če ne bi zaupal Blagotinšku in Henigmanu, zakaj sem ju potem pripeljal na svetovno prvenstvo? Na žalost sta naredila nekaj napak, ki jih tudi sicer pogosto naredita. Sedaj, ko smo tekmo dobili, je o teh napakah lahko govoriti. Lahko pa bi nas stale zmage.” Borut Mačkovšek je odigral sijajen prvi polčas, v nadaljevanju pa ni več stopil na igrišče. Vujović je komentiral tudi to svojo potezo. “Mačkovšek je odigral odličen prvi polčas, to je jasno. Ko sem v igro poslal Henigmana in ko so nas Islandci ujeli, sem se odločil za preverjeno varianto dveh nižjih rokometašev (Bezjaka in Zarabca op.p.), ki ne izgubljata žog in imata nadzor nad potekom tekme. Marko Bezjak je s svojo igro dokazal, da je to bila prava odločitev. Tudi Zarabec je ob koncu tekme ukradel odločilno žogo. Vsaj v tem segmentu sem zadel, čeprav je bilo veliko stvari, ko sem grešil. Upam, da bo na naslednjih tekmah nekaj več prostora za dvig forme tudi Blagotinšku, Henigmanu, Kastelicu in ostalim fantom, ki jih vse potrebujemo. Ko bomo imeli 16 najbolje pripravljenih igralcev, takrat lahko računamo na dober rezultat na tem svetovnem prvenstvu.” Neposrečena je bila tudi kombinacija s sedmimi igralci v polju