Za začetek lahko delo za Rolo

Kategorija: Tenis Wed, 08 Nov 2017 08:32:00 +0100 Montevideo - Teniška sezona se je prevesila v končnico, ni pa je še konec. Turnirjev ATP do zaključka koledarskega leta sicer ne bo več, se pa tekmovalci še merijo stopničko nižje, na challengerjih. Na enem od njih z nagradnim skladom 75.000 dolarjev v urugvajskem Montevideu sodeluje tudi nepostavljeni 27-letni Blaž Rola, ki je uvodno oviro uspešno preskočil. S posebnim povabljencem, 23-letnim domačim loparjem Santiagom Maresco, ki za rep drži uvrstitev v svetovni tisočerici, je po 59 minutah popolnoma neizenačene igre opravil s 6:2 in 6:1. Tekmeca sta si nasproti stala prvič, razlika pa je bila očitna. Ptujčan je Maresci v vsakem nizu po dvakrat snel igro na njegov servis, medtem ko poraženec dveh priložnosti za brejk ni izkoristil. Rolo, ki na svetovni jakostni lestvici zaseda 215. mesto, zdaj v osmini finala ...

Kategorija: Tenis Wed, 08 Nov 2017 08:32:00 +0100 Montevideo – Teniška sezona se je prevesila v končnico, ni pa je še konec. Turnirjev ATP do zaključka koledarskega leta sicer ne bo več, se pa tekmovalci še merijo stopničko nižje, na challengerjih. Na enem od njih z nagradnim skladom 75.000 dolarjev v urugvajskem Montevideu sodeluje tudi nepostavljeni 27-letni Blaž Rola, ki je uvodno oviro uspešno preskočil. S posebnim povabljencem, 23-letnim domačim loparjem Santiagom Maresco, ki za rep drži uvrstitev v svetovni tisočerici, je po 59 minutah popolnoma neizenačene igre opravil s 6:2 in 6:1. Tekmeca sta si nasproti stala prvič, razlika pa je bila očitna. Ptujčan je Maresci v vsakem nizu po dvakrat snel igro na njegov servis, medtem ko poraženec dveh priložnosti za brejk ni izkoristil. Rolo, ki na svetovni jakostni lestvici zaseda 215. mesto, zdaj v osmini finala …