Žabjek še naprej opozarja nase

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 01 Jul 2017 17:50:00 +0200 Arcalis - Ta hip najboljši slovenski gorski kolesar v spustu Jure Žabjek nadaljuje uspešne nastope. V svetovnem pokalu v Andori je namreč član moštva Union Tools zasedel 15. mesto, za najhitrejšim, Avstralcem Troyem Brosnanom, pa zaostal 11,6 sekunde. Drugi slovenski predstavnik v finalu preizkušnje v Vallnordu, Žiga Pandur, je zaokrožil petdeseterico. Jutri bodo lahko gledalci spremljali še olimpijski kros s Tanjo Žakelj. Žabjek je pred mesecem dni na Škotskem končal na 25. mestu in tedaj izenačil najboljšo slovensko moško uvrstitev na tej ravni tekmovanj, uspeh pa nadgradil teden dni pozneje v Avstriji z dvanajstim mestom. Po štirih od sedmih dirk je v skupni razvrstitvi na 17. mestu z 248 točkami. Vodi Južnoafričan Greg Minaar (672), Pandur je 75. Tudi sicer je ekipa Unior Tools vpisala nov moštveni uspeh: Francoz Rudy Cabirou ...

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 01 Jul 2017 17:50:00 +0200 Arcalis – Ta hip najboljši slovenski gorski kolesar v spustu Jure Žabjek nadaljuje uspešne nastope. V svetovnem pokalu v Andori je namreč član moštva Union Tools zasedel 15. mesto, za najhitrejšim, Avstralcem Troyem Brosnanom, pa zaostal 11,6 sekunde. Drugi slovenski predstavnik v finalu preizkušnje v Vallnordu, Žiga Pandur, je zaokrožil petdeseterico. Jutri bodo lahko gledalci spremljali še olimpijski kros s Tanjo Žakelj. Žabjek je pred mesecem dni na Škotskem končal na 25. mestu in tedaj izenačil najboljšo slovensko moško uvrstitev na tej ravni tekmovanj, uspeh pa nadgradil teden dni pozneje v Avstriji z dvanajstim mestom. Po štirih od sedmih dirk je v skupni razvrstitvi na 17. mestu z 248 točkami. Vodi Južnoafričan Greg Minaar (672), Pandur je 75. Tudi sicer je ekipa Unior Tools vpisala nov moštveni uspeh: Francoz Rudy Cabirou …