Žan Kranjec bo v finalu stopničke v Saalbachu napadal s četrtega mesta

Žan Kranjec drži odlično četrto mesto v prvi vožnji veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v avstrijskem Saalbachu. Najboljši slovenski veleslalomist je za vodilnim Švedom Mattsom Olssonom zaostal 52 stotink sekunde, za tretjim Francozom Loicom Meillardom pa 22 stotink sekunde.

Najhitrejši čas prve vožnje je postavil Olsson, ki je bil tudi prvi na startu. Najbolj se mu je približal Avstrijec Manuel Feller, ki je za vodilnim Švedom zaostal le tri stotinke sekunde.

Kranjec je zelo dobro opravil s prvo vožnjo. Za njim sta denimo zaostala najboljša veleslalomista zadnjih let Avstrijec Marcel Hirscher (+0,71) in Norvežan Henrik Kristoffersen (+0,89) ter zmagovalec uvodnega veleslaloma v Beaver Creeku Nemec Stefan Luitz (+1,07), ki je zmagovalec z vprašajem, saj lahko zaradi nedovoljene uporabe kisikove maske izgubi zmago.

Saalbach je nadomestna lokacija za odpadli moški veleslalom, ki bi moral biti v Söldnu. V zgodovini je že bil przorišče slovenskega zmagoslavja. 23. marca 1988 je na tem prizorišču slavila Mateja Svet na ženski veleslalomski preizkušnji. Takrat, ko se Kranjec še ni rodil.

Trenutno najboljši slovenski veleslalomist prvič v karieri nastopa v Saalbachu in za zdaj mu gre zelo dobro. Kranjec je decembra lani po 16 letih Slovenijo v tej disciplini s tretjim mestom, prvimi stopničkami, znova vrnil na oder za zmagovalce.

Hirscher je dobil dva zadnja veleslaloma, zmagal pa je tudi na paralelnem veleslalomu. Kranjec je bil v Alta Badii in Val d’Iseru deveti, na ameriškem snegu v Beaver Creeku pa 26., na paralelnem veleslalomu je izpadel v prvem krogu bojev.

Na startu prve vožnje je bil od Slovencev še Miha Hrobat s številko 64, a ni bil uspešen. Njegova vožnja se je končala že po prvem merjenju vmesnega časa z odstopom in brez uvrstitve.