Zgrešen strel Faku odnesel deseterico

Kategorija: Zimski Fri, 15 Dec 2017 15:57:00 +0100 Annecy - Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je osvojil 13. mesto na šprinterski biatlonski tekmi za svetovni pokal v Annecyju, boljšo uvrstitev pa mu je preprečil zgrešen četrti strel na streljanju leže. Zmagal je Norvežan Johannes Thignes Boe, Francoz Martin Fourcade je zaostal 21 sekund, na tretje mesto pa se je s štartno številko 88 presenetljivo uvrstil njegov rojak Antonin Guigonnat, ki je zaostal 34 sekund. »Mislim, da to ni vrhunska uvrstitev, je pa v red za jutrišnjo zasledovalno tekmo. Samo izhodišče ni katastrofalno, sploh če pogledamo, koliko mi manjka do tretjega mesta. S kakšno napako vodilnih lahko pridem blizu. Škoda, da nisem bil 100-odstotno uspešen na strelišču; za to sem bil kaznovan. Če nisi 100 odstoten, zelo težko prideš višje. Trenutno je tekaška forma  še ne zadostuje, da bi ...

Kategorija: Zimski Fri, 15 Dec 2017 15:57:00 +0100 Annecy – Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je osvojil 13. mesto na šprinterski biatlonski tekmi za svetovni pokal v Annecyju, boljšo uvrstitev pa mu je preprečil zgrešen četrti strel na streljanju leže. Zmagal je Norvežan Johannes Thignes Boe, Francoz Martin Fourcade je zaostal 21 sekund, na tretje mesto pa se je s štartno številko 88 presenetljivo uvrstil njegov rojak Antonin Guigonnat, ki je zaostal 34 sekund. »Mislim, da to ni vrhunska uvrstitev, je pa v red za jutrišnjo zasledovalno tekmo. Samo izhodišče ni katastrofalno, sploh če pogledamo, koliko mi manjka do tretjega mesta. S kakšno napako vodilnih lahko pridem blizu. Škoda, da nisem bil 100-odstotno uspešen na strelišču; za to sem bil kaznovan. Če nisi 100 odstoten, zelo težko prideš višje. Trenutno je tekaška forma  še ne zadostuje, da bi …