Dončić na prvi pripravljalni tekmi pred novo sezono v ligi NBA v dobri strelski formi

luka dončić
Slovenski košarkarski as Luka Dončić je na prvi pripravljalni tekmi moštva Dallas Mavericks pred novo sezono severnoameriške lige NBA pokazal dobro strelsko formo. V 16 minutah igre je dosegel 13 točk, vključno s tremi zadetimi meti za tri točke. Dallas je premagal Milwaukee s 112:102.

Trener Dallasa Rick Carlisle je tekmo izkoristil za preizkus kar 18 igralcev, nihče od njih pa ni odigral več kot 16 minut. Dončić je v tem času še dvakrat ujel odbito žogo in štirikrat podal. Poleg njega je 13 točk za Dallas dosegel še Nemec Maxi Kleber.

Za Milwaukee je blestel grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo, ki je v 25 minutah igre dosegel 25 točk, kar pa ni bilo dovolj za zmago.

Na preostalih pripravljalnih tekmah večera je odmevala predstava Nikole Jokića za Denver Nuggets na tekmi z Golden State Warriors. Srbski center je v 23 minutah igre pri metu 9:11 dosegel 26 točk, 10 skokov in pet podaj. Kljub temu je na koncu slavilo moštvo iz Kalifornije s Stephenom Curryjem na čelu.

V igro na tej tekmi pa je stopil tudi član slovenske zlate reprezentance z eurobasketa 2017 Vlatko Čančar, ki je za Denver odigral pet minut in dosegel dve točki ter dva skoka.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti